Telefon +90 850 214 0117
150 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo bedava!
Telefon +90 850 214 0117
150 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo bedava!

Kıyafetimi Nasıl Seçmeliyim?

Kadınların en çok kullandığı parçalardan bir tanesi elbiselerdir.. Bahar ve yaz aylarında birçok kadının favorisidir. Hem kattığı şıklık ve görkem hem de kombinlemenin kolay olması bu duruma etkendir. Özellikle günlük elbise modelleri, şıklık ve görkeme ek olarak, rahatlığı da kadınların gündelik yaşamına usta bir şekilde sokmuştur. Görkem ve göz alıcılık arzusunda olan kadınlara midi çan modellerin önerildiği bu elbiseler, sosyal yaşamda da kadınların kurtarıcılarından. Peki, kişinin stili, hayat tarzı ve vücut tipine göre oldukça farklı biçimlere bürünen bu parçayı nasıl seçmeliyiz? Gelin, bu noktaya kısaca değinelim.

Stiliniz en önemli faktör
Günlük elbisenizi seçerken stilinize ait olmasına özen göstermelisiniz. Elbise seçerken en önemli kriteriniz bu olmalı. Eğer stilinize ait bir elbise seçmezseniz, bir daha kullanılmamak üzere bir köşeye atılmasını göze almış olacaksınız. Stilinize göre seçim yaparken, stile ait diğer detayları da gözden geçirmelisiniz. Günlük elbiselerde volanlar oldukça şık ve yaygındır ancak popüler parçalarınızda volan tercih ediyor musunuz?

Hayat tarzınıza göre seçin
Evet, stilinize uygun bir elbise modeli seçtiniz. Ancak bu sizin için kullanışlı mı? Yani bu elbise modelini günlük hayatta dâhil olduğunuz ortam veya davetlerde kullanabilecek misiniz? Günlük elbise modelleri için en önemli noktalardan biri de kullanışlılıktır. Bu nedenle, günlük elbise modelinizi seçerken günlük hayatta kullanıp kullanamayacağınızı, girdiğiniz ortamlara ve katıldığınız etkinliklere uygun olup olmadığını, rahat ve konforlu olup olmadığını sorgulayın.

 

Vücut tipini es geçmeyin
İkinci madde ile eşit öneme sahip bu noktayı es geçmemenizi öneririz. Stilinize ait bir günlük elbise, hayat tarzınız ile müthiş bir uyum yakalıyor olabilir. Son derece kullanışlı, rahat ve konforlu olabilir. Ancak vücut tipinize de uyması gerekiyor. Örneğin balık etli bir yapıya sahipseniz mini modelleri tercih etmemelisiniz. Veya bacak boyunuz uzunsa uzun modelleri tercih etmek vücut yapınızı gölgeleyecektir.
Siz de gardırobunuzu şık, rahat ve kullanışlı günlük elbise modelleri ile doldurmak isterseniz, online alışveriş sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz, stilinize ve hayat tarzınıza uyum sağlayacak sayısız günlük elbise modeli ile sizleri bekliyor.