Telefon +90 850 214 0117
150 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo bedava!
Telefon +90 850 214 0117
150 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo bedava!

Kadın Ayakkabı Modelleri ve İsimleri

Ayakkabı modellerinde bant ve kayışlar ayakkabının aksesuarlarıymış gibi görünüp çok farklı tasarımlarla karşımıza çıkmasına rağmen tasarım prensibi olarak aşağıdaki klasikleşen modellerde beslendikleri göreceksiniz.

İşte ayakkabı alışverişinizi kolaylaştıracak bant ve kayış şekline göre kadın ayakkabı modelleri ve isimleri…

T Kayışlı Ayakkabı (T-Strip Shoes)

Genelde bilekten bağlanan bu model, orta kısmında oluşan T harfinden dolayı bu ismi almıştır. Topuklu, düz ve spor modelleri olan T kayışlı ayakkabılar günümüzde de sevilerek kullanılmaktadır.

Bilekten Kayışlı Ayakkabı (Ankle Strap Shoes)

Sadece bilek kısmında bant bulunan ayakkabı modelidir. Topuklu ve düz modelleri olan bilekten kayışlı ayakkabılar son dönemde de moda olan modeller arasındadır. Bilekten kayışlı kadın ayakkabı modellerimizi incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Mary Jane Ayakkabı (Mary Jane Shoes)

Ayağın üst kısmında bir ya da birkaç bantla tasarlanan ayakkabı modelidir. Genellikle düz modellerde kullanılsa da, topuklu modellerde de üretildiğini görmekteyiz.

Topuktan Kayışlı Ayakkabı (Slingback Shoes)

Önden gelen kayışın bileği sardığı, önü açık ve kapalı modellerine rastladığımız düz ya da topuklu olarak tasarlanabilen ayakkabı modelidir. Topuktan kayışlı kadın ayakkabı modellerimizi incelemek ve satın almak için tıklayınız.