Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

2 bin metrede hamsi ziyafeti

29 Aralık 2017  //  Gezi  //  Yorum Yok   //   848 Kez Görüntülendi

Rize’de bir grup doğasever, Karadeniz  yaylalarının doğal güzelliklerine dikkati çekmek için 2 bin rakımda hamsi  ziyafeti düzenledi.

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü tarafından  düzenlenen etkinlik için Rize’de toplanan dağcılar, araçla Pokut Yaylası’na  hareket etti.

Yolun buzlu olması nedeniyle güç şartlarda 2 bin 100 rakımlı Pokut  Yaylası’na çıkan dağcılar, zorlu hava koşullarına rağmen Meles köyüne ulaştı.  Burada bir süre dinlenen dağcılar, daha sonra beraberlerinde getirdikleri hamsiyi  ızgarada pişirerek doğaseverlere ikram etti.

Kış koşulları nedeniyle su şebekesinin donduğu köyde tencereye  koydukları karları eriten dağcılar elde ettikleri suyla da çay demledi.

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü (VDDK)  Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaylalara turistlik  amaçlı geldiklerini söyledi.

Kalcıoğlu, geleneksel olarak her hafta sonu etkinlikler  düzenlediklerini belirterek, “Birtakım değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz.  Yaylamıza ve toprağımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Rizemizin yaylalarını ve  göllerini gezmeye ve tanıtmaya devam ediyoruz. Yıllardan beri bunu yapıyoruz.  Ayağımızın basmadığı hiçbir toprak bizim toprağımız değildir.” dedi.

“Böyle bütünleşmeye ve kaynaşmaya ihtiyacımız var”

Kalcıoğlu, güzelliklerin ve huzurun dağlarda olduğunu dile getirerek,  doğada kendilerini adeta yenilediklerini ifade etti.

Aynı zamanda yaylada kalan bazı yaşlı insanları da ziyaret ettiklerini  kaydeden Kalcıoğlu, “Bize çay ikram ediyorlar. Böyle bütünleşmeye ve kaynaşmaya  ihtiyacımız var. İnsanlar mutlaka doğada olmalı. Dolu dolu yaylalarımızı ve  doğamızı tanıtmaya devam ediyoruz. Yeni yeni keşifler ve rotalar bulmaya  çalışıyoruz. Rizemiz doğa ve dağlar yönünden Türkiye’nin cennetidir.” ifadelerini  kullandı.

Çay, en iyi kar suyuyla demlenir

Yürüyüşe katılan  Aytül Turan, kar suyundan çay demledi. Rize’de geçen  yıl yapılan çay demleme yarışmasında birinci olan Turan, her hafta dağcılık  kulüplerinin faaliyetlerine katılmaya çalıştıklarını belirterek, “Dağda olmak  insana farklı bir huzur veriyor. Bu hafta hamsi şöleni vardı ona geldik. Kar  suyu, çay demlemek için en uygun su olduğundan eritip çay demledik ve içtik. Bu  yorgunluğun üzerine çok iyi gitti.” dedi.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media