Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Kot pantolon alırken nelere dikkat edilmelidir?

22 Ocak 2018  //  Trendler  //  Yoruma Kapalı   //   725 Kez Görüntülendi

Her konunun olduğu gibi kot pantolon seçmenin de bazı püf noktaları vardır. Vücudunuza göre bir kotpantolon seçmek için bu maddeleri göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Her mevsimin kıyafeti arasında ilk sıralarda yer alan kot pantolon, aynı zamanda her yaştan insanın da ilk tercihi arasındadır. Özellikle kış aylarında üzerine bir kazak, altına bir bot giyerek evden rahatça çıkabileceğiniz sade ve şık kombinler yapabilirsiniz.

Beden seçimi

Beden seçimi yaparken kot pantolonun kumaşına dikkat etmelisiniz. Bazı kumaş çeşitleri, esnek yapıları itibariyle üzerinizde bol durabilir. Bu nedenle giydiğiniz bedenin bir düşüğünü almanız gerekebilir. Bazı kumaşlarda o kadar serttir ki normalde giydiğiniz beden size uymaz. Sizi sıkabilir. Kumaştan ve kalıptan kaynaklanan uyumsuzluklar söz konusu olabilir.

Bel yüksekliği

Bel yüksekliğini seçerken vücudunuzu kesinlikle tanımanız gerekmektedir. Bacak boyunuz gövdenize göre kısa ise, yüksek belli kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Belinizin yanlarında fazlalık varsa, yine yüksek belli pantolon ile fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz. İnce belli insanlar düşük bel ya da normal bel kot pantolonlarını tercih edebilirsiniz.

Kalçanızı olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, arka cepleri küçük ve yukarıda olan kot pantolonlarınıtercih etmelisiniz. Özellikle kot pantolonunuzun üzerine giydiğiniz tişört ya da kazağı kot pantolonunuzun içine sıkıştırarak, kalçanızı büyük gösterebilirsiniz.

Paça boyu

Kot pantolonunuzu topuklu ayakkabı, bot, çizme ya da spor ayakkabıyla da giyebildiğiniz için paça boyuna dikkat etmelisiniz. İspanyol paça bir kotpantolon alıyorsanız, topuklu ayakkabınızın yüksekliği de ona göre olmalıdır. Bunun yanı sıra, kısa paça bir kot pantolon tercih ediyorsanız boyunuzu dikkate alarak alışveriş yapmalısınız.

Koyu renk

Koyu renk kot pantolonları daha şık ve zarif gözükür. Ancak ilk yıkadığınız andan itibaren renk kaybedebileceği için, diğer pantolonlarınıza göre daha çabuk yıpranır.

Yırtık kot pantolonlar

Yırtık kot pantolonlar, genellikle diz kısmından yırtık olur. Yırtık yerlerin daha da açılmaması için oturmanıza oldukça dikkat etmelisiniz.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media