Eşarp ve kravatları sanatla buluşturan koleksiyon

19 Aralık 2016  //  Aksesuarlar, Moda  //  Yorum Yok   //   651 Kez Görüntülendi

“Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu” ile İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin koleksiyonunda yer alan Türkiye modern sanatından örnekler, Vakko eşarp ve kravatları ile buluşuyor.

İstanbul Modern‘in kalıcı koleksiyonunda yer alan Seçkin Pirim’in “Derin”, Fahrelnissa Zeid’in “Cehennemim”, Ahmet Oran’ın “İsimsiz (Triptik)”, Bedri Baykam’ın “Kendi İçinde Bir Dünya”, İnci Eviner’in “Yeni Vatandaş I-II-III”, Ekrem Yalçındağ’ın “Kontrastlar”, Ardan Özmenoğlu’nun “Berliner”, Gülay Semercioğlu’nun “Kırmızı Girdap” ve Ebru Uygun’un “İsimsiz” adlı eserleri, şıklığın eşsiz tamamlayıcısı Vakko Eşarp ile buluşurken; Ahmet Oran, Ebru Uygun ve Seçkin Pirim‘in eserleri Vakko Kravat‘a ilham verdi.

 

Vakko Eşarp ve Kravatlar

Tamamı el işçiliği ve özel dokunmuş % 100 ipek kumaşlarla üretilen Vakko Eşarp‘lar kare (90X90 cm) ve şal (60X200cm) olmak üzere 2 farklı ebatta hazırlandı. Türkiye çağdaş ve modern sanatının hayat bulduğu, Vakko kravatlar ise dünyanın en iyi ipeği ve astarı kullanılarak İtalya’da üretildi.

Uzun ve titiz çalışmalar sonucunda hayata geçirilen ve sınırlı sayıda üretilen “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu”İstanbul Modern Mağaza‘da ve Vakko‘larda sanat ve modaseverleri bekliyor.