Nejat İşler merak edilenleri anlattı

19 Aralık 2016  //  Magazin, Röportaj, Ünlüler  //  Yorum Yok   //   889 Kez Görüntülendi

Kendi deyimiyle gribe yakalanıp ‘Tahtalıköy’e gidiyordu ki, hayata geri döndü. Gümüşlükspor ve tiyatro çalışmalarıyla Bodrum’da gençlere el uzattı. Biz Nejat İşler’in tedavi sürecinde sadece sağ elinin iki parmağını kaybettiğini sanıyorduk. Serenay Sarıkaya’yla başrolü oynadığı yeni filmi “İkimizin Yerine”yi konuşmak için bir araya geldiğimizde söz spordan açılınca, “Biliyor musun benim ayak parmaklarım da yok” dedi. Şaşırdım. Yıllardır karşılaşır, tanışırız da ilk kez böyle uzun sohbet ettik. Beni şaşırtan çok şey anlattı. İnternette dolanan sözlerini sorunca da “Çoğu bana ait değil. Yaşarken anonim olduk iyi mi” dedi…

◊ Serenay Sarıkaya’nın oyunculuğunu nasıl buldun?

– Gayet başarılı. Meraklı, çalışkan ve en önemlisi cesur. İyi iş çıkardı bence.

◊ Filmin bu hafta içinde hem galası hem özel gösterimleri gerçekleşti. İlk tepkiler nasıldı?
– Çok kimseyle konuşma fırsatım olmadı ama konuştuklarım filmi ve Serenay’ı beğendiklerini söylediler. Özellikle annem, babam ve yeğenim çok beğendi. Sen de izledin, nasıl buldun?

◊ İyiydi, çarpıcı finaliyle ilginç bir film olmuş. Geçirdiğin ağır hastalık sonrası rol aldığın ilk film oldu “İkimizin Yerine”. Ne hissettin kamera karşısına geçince, özlemiş misin?
– Hem de çok özlemişim. Başlangıçta biraz korktum, zira bir daha hiç oyunculuk yapamayacağımı düşünüyordum. Sonra hatırladım her şeyi. Huysuzluklar bile yaptım eskisi gibi… Korkularım çabuk geçti ama. Ekip sağ olsun.

◊ “Öpüşme sahnesi filmin önüne geçti” gibi yorumlar yapıldı filme dair. Ne diyorsun?
– Her filmin kaderidir bu. Magazin basını böyle çalışır. Bazı kişiler de böyle sahneleri önceden servis eder. Ben alıştım. Annem bir gün, “Senin filmine gelmeyeceğim” dedi. “Kaybedenler Kulübü”nden bahsediyor. “Neden?” diye sordum, “Filmde seks sahneleri varmış” dedi. “Yahu anne, sadece sevişilen bir filmde ne işim var, ne inanıyorsun gazetelere” dedim. Bu işe girdikten sonra gazetelerde her yazanın doğru olmadığını anladım. Benimle ilgili o kadar yanlış şey yazıldı ki şimdiye kadar, işadamlarını, siyasetçileri, sporcuları falan düşünemiyorum.,
Nejat İşler merak edilenleri Cengiz Semercioğluna anlattı
ÂŞIK BİR ADAMA TAVSİYE VEREMEZSİN
◊ Eminim başka projeler de sunulmuştur sana. Neden bu filmi seçtin?
– Tanımadığım insanların işlerinde pek çalışmam. Timur Savcı, ilk başrolümü oynadığım “Mustafa Hakkında Her Şey”in yapımcısıydı. Umur Turagay’ın çektiği bir reklamda oynamıştım, benim enkaz halimden şahane bir iş çıkarmıştı. Pınar Bulut’un yazdığı işleri izlerdim. Serenay’la “Behzat Ç. Ankara Yanıyor”da çok eğlenmiştik. “Koşun, ekibi tekrar topluyoruz” tadında bir işti, o yüzden bu filmi seçtim.
◊ Filmde oynadığın âşık karakter nasıl biri sence? Seçimi doğru mu? Kendi arkadaşın olsaydı gerçek hayatta ona tavsiyelerin olur muydu?
– Âşık bir adama tavsiye veremezsin. Ancak mutluluklar dilersin.