Trend Alarmı: Büyüleyici Bronz Etkisi

05 Aralık 2016  //  Güzellik, Makyaj  //  Yorum Yok   //   604 Kez Görüntülendi

Güzellik dünyasındaki sonsuz paradokslara bir yenisi daha ekleniyor. Kısa saç mı rapunzel saçlar mı, mat dudaklar vs vinil dudaklar mı derken şu ara gözler makyajdaki yoğun bronz etkisi üzerinde. Hollywood dalgasında sıkça rastladığımız bronz büyüsü 2017 İlkbahar/Yaz defilelerindetanık olduğumuz blush etkisini sorgulatıyor. Bu kışı tam kırmızı allıklarla canlı geçirmeyi hayal ederken bir anda karşımıza çıkan bronz büyüsü aklımızı çeliyor.

Karlie Kloss

Chriss Teigen

Yazda kaldığını düşündüğümüz bronz en gösterişli haliyle kışa hazırlanıyor. Parti sezonunun olmazsa olmazı altınla mükemmel uyumu yakalayan bronz gecenin ışıltısına ayak uyduruyor. Makyajın odağı bronz yanaklar olurken, bu nüansı gözlerde ve hatta dudaklarda bile görmek mümkün. Özellikle kumral ve buğday tenliler, bronzla yakaladıkları harmoniyi keşfettikten sonra kış güzellik ritüellerini belirlemiş olacaklar.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Peki Hollywood bronz büyüsünü nasıl mı yorumluyor? Karlie Kloss bronz yanaklarını kahve tonlarında bir göz makyajı ve kiremit dudaklarıyla eşleştirirken, parlamaktan korkmayan Jennifer Lopez bronzun ikizi rose-gold’a şans veriyor ve görünümünü ışıldayan dudaklarla tamamlıyor. Diva Chrissy ise bronz yanaklarına parıldayan dudakları ve yoğun kirpik etkisiyle eşlik ediyor.