Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Kepekten kurtulmanın yolları

24 Ocak 2018  //  Saç Bakımı  //  Yoruma Kapalı   //   797 Kez Görüntülendi

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin problemi haline gelen kepek sorunundan kurtulmanız çok kolay. Büyük problem yaratan kepek, giydiğiniz kıyafetleri bile kötü göstererek itibarınızın azalmasına neden olabilecek sorunlardan biridir.

Genellikle kepek oluşumunda insanlar hemen şampuanlarını değiştirmektedir. Fakat bunu yapmadan önce yapmanız gereken ve doğal birkaç yol mevcuttur. Kepek oluşumunun en büyük nedeni,saç diplerinizdeki ölü derilerin pul pul dökülmeye başlamasıdır. Hem görüntü hem de özgüven açısından kötü olan bu durumu artık atlatabilirsiniz.

Temizlik

Saçınızı sürekli temiz tutmalısınız. Özellikle her gün yıkayarak ölü derilerden ayıklamalı ve dökülmelerinin önüne geçmelisiniz. Bunu yaparken kendi şampuanınızın yanında kepek önleyici şampuanları da kullanabilirsiniz.

Şampuan 

Saçınızı yıkarken şampuan kullanımı çok önemlidir. Saçınıza şampuanı sürdüğünüz anda yavaş bir şekilde masaj yaparak saçınızın her bölümüne yayın ve hemen durulamayın. Şampuan saçınızda en az 5 dakika boyunca kaldıktan sonra durulamanız önerilmektedir.

Duştan çıktıktan sonra size ait olan biri tarak yardımıyla saçlarınızı taramalısınız. Özellikle saçınızı yukardan aşağıya doğru taradığınız için yukarıda oluşan doğal yağların,saç uçlarına dağıtılmasını sağlayarak saçınızın kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Stres

Kepek oluşumunda stresin etkisinin olduğunu biliyor muydunuz? Eğer stresli bir döneminizden geçiyorsanız ve kepek oluşumu söz konusuysa sizi strese sokan ortamlardan uzaklaşmanız gerekmektedir.

Yoğurt

Duştan çıktıktan sonra saçınızı güzelce durulayıp kurulamanız gerekmektedir. Bir kâse yoğurdu saç derilerinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Daha sonrasında saçınızı tekrar yıkamanız önerilmektedir.

Aspirin

İki adet aspirini ezerek ufalanmasını sağlayabilir ve kullandığınız şampuanın içine dökebilirsiniz. Şampuan kabını güzelce sallayarak karıştırabilirsiniz ve saçınıza duş esnasında bu karışımı sürerek temizleyebilirsiniz. Bunu yaparken de şampuanı durulamadan önce 3 ya da 5 dakika saçınızda bekletmeniz önerilmektedir.

Karbonat

Bir tatlı kaşığı karbonatı şampuanınıza ekleyerek yeni bir karışım elde edebilirsiniz ve duş esnasında bu karışımı saçınıza sürebilirsiniz.

Kepek maskesi

Hepsinden bir yemek kaşığı olacak şekilde zeytinyağı, yoğurt, bal ve Hindistan cevizi yağını karıştırarak bu maske karışımını saçınıza sürebilirsiniz. Daha sonrasında da şampuanınızla temizleyebilirsiniz.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media