Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Yaşlı gösteren göz makyajı hataları

15 Ocak 2018  //  Makyaj  //  Yoruma Kapalı   //   411 Kez Görüntülendi

İster maskara bağımlısı olun isterseniz eyeliner, hangisini tercih ederseniz edin göz makyajı sizin stilinizi yansıtır ve yüzünüzle ilgili görünüşünüzü etkiler. Göz makyajı yaparken kadınların yaptığı en yaygın hatalar nelerdir merak ediyor musunuz?

Yanlış uygulanan göz makyajları sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Etkileyici bir görünüş sergilemek istiyorsanız sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek göz makyajı hatalarından kaçınmalısınız. İşte göz makyaj hataları…

Göz çevresini yeteri kadar nemlendirmemek

Gözlerinizi yüzünüzün odak noktası haline getirmek istiyorsanız göz çevrenizi uygun nemlendiricilerle nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Yorgunluk ve çatık kaş gibi etkenler göz çevrenizde kırışıklıklara neden olabilir. Serumlar, göz kremleri veya göz çevresini gençleştirici astarlar kullanarak göz çevrenizi nemlendirerek bu kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Toz göz farı kullanmak

Gözlerde far oldukça güzel görünüyor olabilir ancak, toz göz farları göz çevresindeki kırışıklıklara yerleşebilir. Bunu yerine krem göz farlarını tercih edebilirsiniz, krem göz farları göz kapaklarınızda daha yumuşak ve daha modern bir görünüm kazandıracaktır.

Yüz pudrası ile gözlerinizi pudralamak sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Pudra gözlerinizi kurutarak göz çizgilerinizi daha belirgin hale getirir. Gözlerinizi pudralamak yerine far bazı kullanmayı tercih edin. Böylece kullanacağınız farın rengi daha belirgin, kalıcılığı ise daha uzun süreli olacaktır.

Kalem sürmek

Göz kalemleri gözlerinize siyah bir görünüm verebilir ancak ciltte yumuşak duracağından sarkık görünür ve sizi yaşlı gösterir. Bunun yerine keskin bir çizgi gibi görünecek eyeliner kalemleri tercih etmelisiniz.

Maskara sürmemek

Bazen göz makyajı yapan ama maskara sürmeyen kadınları görüyoruz, maskara sürmemek gözlerinizi küçük gösterdiği için olduğunuzdan daha yaşlı görünürsünüz. Gözlerinizi büyük göstermenin en iyi yolu maskara kullanmaktır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media