Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Sadece 10 dakikada kusursuz makyaj

15 Ocak 2018  //  Makyaj  //  Yoruma Kapalı   //   461 Kez Görüntülendi

Günlük hayattaki koşuşturmaların içinde çok vaktiniz kalmayabilir. Kusursuz, ışıltılı ve güzel bir makyaj yapmaya da vaktiniz olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat sadece 10 dakikanızı ayırarak kusursuz bir makyaj yapmanız imkânsız değildir.

Makyaj öncesinde cildinizi hazırlayın

Kusursuz bir makyaj için en önemlisi cildimizdir. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt üzerine uyguladığınız fondöten veya BB krem kusursuz şekilde dağılarak doğal görünür. Bu nedenle ilk adımınız günlük olarak kullandığınız yüz temizleme ürününüzle yüzünüzü yıkamak ve ardından da cilt tipinize uygun bir kremle cildinizi nemlendirmek olmalıdır.

2 dakikada etkileyici gözler

Cildinize uyguladığınız nemlendirici iyice yerleşirken makyajınıza, göz makyajıyla devam edebilirsiniz. Kahve tonlarında farlar tartışmasız her göz rengine yakışan renklerdir. Karıştırma fırçasına aldığınız bronz kahve bir far tüm göz makyajınızın kurtarıcısı olabilir. Gözün katlanma bölgesine hızlıca dağıtılmış kahve tonlarında bir far gözlerinize derin bakışlar kazandırabilecektir. Ardından siyah bir göz kalemini gelişi güzel şekilde kirpik dibinize uygulayıp bolca rimel sürerek pratik bir şekilde fakat uğraşılmış gibi görünen kusursuz bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz bir tenin sırrı

Dikkatlerin odak noktası dudaklar

Hem ‘’Rujum tüm gün dayansın ve kusursuz dursun.’’ hem de ‘’Vaktim yok hızlıca rujumu sürmem lazım.’’ diyorsanız makyajınızda sünger aplikatör uçlu mat rujlara yer verin. Küçük uygulama başlıklarıyla kolayca sürebileceğiniz bu rujlar mat görünüşleriyle uzun süre kusursuz görüntüsünü koruyor.

Sağlıklı sıcak tonlu yanaklar

Kusursuz bir makyaj için sağlıkla ışıldayan, ısıtılmış yanaklar vazgeçilmezdir. Makyajınızı tamamlarken allık seçimi büyük önem taşımaktadır. Buğday ve esmer tenler şeftali, bronz tonları; beyaz tenler ise toz pembe ve natürel tonları tercih etmelidirler. Tombul bir fırçayla hafifçe yanaklarınızda gezdirdiğiniz allık sizi gün boyu kusursuz gösterebilir.

Kusursuz bir makyajın son dokunuşları

10 dakika gibi kısa bir sürede yaptığınız makyajın son dokunuşları sizi tamamıyla kusursuz gösterebilecek. Makyajın sonuna gelirken yüzünüzün belirli yerlerine dokundurduğunuz aydınlatıcı, gözlerinizi aynada kendinizden ayıramamanıza neden olacak. Elmacık kemiklerinin üstüne, göz pınarlarına, kaş kemiğine ve burun ucuna hafifçe dokundurulan aydınlatıcı size kusursuz bir makyaj görünümü sağlayacak.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media