Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olan fondöten hataları

11 Ocak 2018  //  Makyaj  //  Yoruma Kapalı   //   782 Kez Görüntülendi

Fondöten neredeyse tüm kadınların vazgeçilmez bir makyaj parçasıdır. Fondöten sürerken yapacağımız en küçük hata bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilir. Fondöten sürerken yapılmaması gereken hatalar nelerdir hep birlikte bakalım.

Yüzdeki kızarıklar, lekeler ve renk eşitsizlikler kadınların kapatmak istediği problemlerdir. Bu durumlarda devreye fondöten sürmek giriyor ve fondöten süren kadın en kötü cilt gününde bile kendini daha güzel hisseder. Ama bu demek değildir ki tüm fondötenler bizi güzel gösterir.

Cildi nemlendirmeden fondöten uygulamak

Sabah uyandığınız zaman bir dizi cilt bakım rutinini gerçekleştirmek zor gelebilir. Ancak fondötenden önce süreceğiniz nemlendirici hem sizi olduğunuzdan yaşlı göstermeyecek hem de cildinizde daha güzel duracaktır. Kuru cilt her zaman yaşlı görünüm sergiler unutmayın.
Cildi iyi nemlendirmek cildimize yaptığımız en büyük iyiliktir. Makyaj yapıyor olsak da olmasak da cildimizi uygun ürünlerle nemlendirmemiz gerekiyor.

Makyaj bazı kullanmamak

Fondötenin ciltte daha güzel gözükmesinin anahtarı makyaj bazlarıdır. Cildinize uygun bir makyaj bazı kullanarak cildinizdeki kızarıkları, gözenekleri, lekeleri daha iyi örtebilirsiniz.

Ten renginizden koyu tonda fondöten sürmek

Çoğu kişi orijinal cilt tonundan daha koyu renk fondöten sürmenin kendisini daha bronz göstereceğini düşünür. Fakat bu her yaştaki insan için yanlıştır bu teknik yaşınız kaç olursa olsun sizi daha yaşlı gösterecektir.
Fondöten renginin cilt renginize tam olarak uyduğundan emin olmalısınız. Eğer bronz gözükmek istiyorsanız buna uygun pudralar kullanmanız daha uygun olacaktır.

Çok fazla pudra kullanmak

Fondöteni çok fazla pudrayla sabitlemek cildi olduğundan daha pürüzlü ve daha yaşlı gösterir. Pudralar makyajı sabitlemek ve matlaştırmak için ideal ürünlerdir, fakat çok ince katmanlar halinde kullanılması gerekir. Pudrayı cildinize fırça yardımıyla tampon hareketler uygulayarak sürerek uygulamak daha güzel görünmesini sağlar.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media