Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Makyaj bağımlısı olabilirsiniz

29 Aralık 2017  //  Makyaj  //  Yorum Yok   //   531 Kez Görüntülendi

Makyaj kadınların genel olarak vazgeçilmezi olsa da bazı kadınları makyajsız görmek neredeyse imkânsız. Bu kadar çok makyaj yapmak bir bağımlılık olabilir, sizde makyaj bağımlısı olup olmadığınızı merak ediyor musunuz?

Çoğu kadın giyinmek kadar makyajı kendinde zorunlu hissedebiliyor aslında bu bir zorunluluk değil kişide bağımlılık haline gelmiştir, belki de bu bağımlılığın farkında değildir. Göz farından ojeye kadar birçok malzemeye sahip olsalar da asla yeterli makyaj malzemelerinin olduğuna ikna olmazlar. Eğer sizde makyaj bağımlısı olup olmadığınızı merak ediyorsanız aşağıdaki maddelere bir göz atın.

Makyaj yapmadan evden asla çıkmamak

Aniden evden çıkmak kâbus haline gelebilir. İnsanların sizi doğal olarak görmesini asla istemezsiniz ve hafifte olsa makyaj yapmak için zaman yaratırsınız.

Profesyonel makyaj yapmak hayalinizdir

Bir süper model olma hayalleri suya düşmüş olsa da makyaj sanatçısı gibi kusursuz bir makyaj yaparak kendinizi dergi kapak kızı gibi hayal edersiniz. Çoğu insan için profesyonel makyaj özel gün ve düğünler için geçerliyken makyaj bağımlıları günlük makyajlardın da dahi profesyonelliği tercih ederler.

Çoğu insan için alışverişte en önemli şey aradığı kıyafet mağazasını bulmaktır ancak bu durum makyaj bağımlıları için ikinci sırada yer alır. Çünkü makyaj bağımlıları alışverişlerinde öncelikli olarak makyaj malzemeleri satan mağazaları ararlar.

Ruhunuzu makyajla beslersiniz

Yemek yemek karnınızı doyururken, makyaj yapmak da ruhunuzu doyurur. Gerçek bir makyaj bağımlısı için kusursuz bir cilt, çarpıcı bir ruj, dumanlı bir göz makyajı ve keskin kaşlara sahip olmak yemek yemiş kadar iyi hissetmelerini sağlar.

Arkadaşınızdan daha fazla makyaj malzemesi kullanmak

Arkadaşınızda kaldığınız bir sabah makyaj yapmak için arkadaşınızın malzemelerini kullanmaya karar verdiniz. Arkadaşlar iyidir hoştur ama istediğiniz ruj tonu onda yoksa bu makyaj bağımlıları için bir sorundur. Zaten makyaj bağımlıları bu durumu riske etmezler ve yanlarında her zaman arkadaşlarının sahip olduğu makyaj malzemelerinin neredeyse 2 katını bulundururlar.

Sosyal medyada insanlardan çok güzellik sayfasını takip etmek

Bu arkadaşınızın olmadığı anlamına veya sahip olduğunuz şeyleri sevmediğiniz anlamına gelmez. Sadece,  güzellik blog yazarı, vloglar, videolar, ipuçları ile ihtiyaçlarınızı karşılaştırır ve kendinize bir şeyler katarsınız.

Uyum nedir, eyeliner nasıl çekilir, en iyi aydınlatıcı hangisi, toz allık mı, krem allık mı? Yanıtlarını almak istediğiniz soruların cevabını bulsanız dahi  güzellik sayfalarını takip etmekten çıkamazsınız.

Dürüst olalım, bağımlısı olunacak çok daha kötü şeyler var. O yüzden makyaj bağımlısı olmak çok da kötü bir şey sayılmamalı.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media