Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

24 Ocak 2018  //  Makyaj  //  Yoruma Kapalı   //   493 Kez Görüntülendi

Kalıcı makyaj son yıllarda çok popüler ancak kalıcı makyaj yaptırmadan önce mutlaka haberimizi okuyun!

Son dönemde yeni teknikler sayesinde popülerliği artan kalıcı makyaj uygulamaları hanımlar tarafından çokça tercih edilmeye başladı. Özellikle kaşlarındaki seyreklikten şikayetçi olan veya dudaklarındaki renk kayıplarını gidermek isteyenler için hayat kurtarıcı olan bu uygulamalar uzman kişiler tarafından yapıldığında çok doğal sonuçlar verirken, istenmeyen sürprizler ile de karşılaşılabiliyor.

Peki, canlı ve etkili bir görünüme sahip olmak için kaşlarını yoğunlaştırmak isteyen veya dudaklarındaki soluk görüntüden kurtulmak isteyenler kalıcı makyaj yaptıracakları yeri neye göre seçecekler? Daha sonra kötü sürprizler ile karşılaşmamak için nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Türkiye’de ve yurtdışında konu ile ilgili eğitimler veren, ünlü güzellik ve kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya’ya sizin için sorduk. Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünen kişilerin en çok dikkat etmesi gereken 3 önemli nokta nedir?

Kalıcı makyaj işlemleri kişiye özel teknik kullanılarak yapılması gereken bir işlemlerdir. Burada kişinin cilt tipi ve cilt alt tonu rengi çok önemlidir. Herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğu için, herkese aynı teknik ile uygulama yapılamaz. Eğer buna dikkat edilmeden işlem yapılırsa, işlem sonrasında güzel görünen uygulama, 1-2 ay sonra renk ve şekil değiştirebilir.

Böyle bir sürprizle karşılaşmamak için uygulama öncesinde cilt analizlerinin profesyonel şekilde yapılması çok önemli. İşlem yapılacak olan merkezi seçerken, işlem öncesinde yapılan cilt analizi çalışmaları hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Elbette işlemi yapacak olan kişinin eğitimi, bilgi ve tecrübesi de çok önemli. Şu anda Türkiye’de kalıcı makyaj yapabilmek için herhangi bir ustalık belgesi veya lisans zorunlu değil; kısa bir eğitim alarak kalıcı makyaj yapmaya başlamak mümkün. Halbuki her cilt tipinin ihtiyacını anlamak ve daha sonra ortaya çıkabilecek risklerin önüne geçmek çok sayıda işlem tecrübesini gerektiriyor.

Daha sonra istenmeyen bir durumla karşılaşmamak için işlem öncesinde iyi bir araştırma yapmak şart. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak işlemi yapacak olan uzman ile mutlaka bir ön görüşme yapılmasını tavsiye ediyorum.

Bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından doğru şekilde yapılan uygulamalardan muteşem sonuçlar almak mümkün.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media