Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Yeni trend “bütünsel yüz yaklaşımı”

29 Aralık 2017  //  Estetik  //  Yorum Yok   //   648 Kez Görüntülendi

Kişiye özel uygulamalar ile estetik operasyonlar daha kolay ve acısız!

Teknolojinin gelişimi ve değişimi ile birlikte estetik operasyonlarda yeni yöntem ve teknikler daha çok dikkat çekiyor.Tıbbi veriler ışığında kişiye özel tanı ve tespitlerle gerçekleştirilen özel dozlarda yapılan dokunuşlar daha sağlıklı ve doğal sonuçlar doğuruyor.

Yıllardır uygulanan plastik ve kozmetik cerrahi yöntemleri dünyada hızla değişiyor ve gelişiyor. Her gün yeni bir teknik yöntem ve uygulama ile tedavi seçeneklerine yenileri ekleniyor. Ancak yöntemlerin daha kolay ve acısız olması operasyonların daha seri bir şekilde; doğallıktan uzak ve bir örnek olmasına yol açabiliyor.

Yeni trend “bütünsel yüz yaklaşımı”

Bu alanda yurtdışında da verdiği eğitimlerle adından söz ettiren Dr. Burak Başarır ise estetik operasyonun doğru kurgulanması gerektiğinin önemine dikkat çekiyor. Günümüzün estetik trendini “bütünsel yüz yaklaşımı” olarak tanımlayan Başarır, “Bu bağlamda günlük ve sosyal hayatı en az sekteye uğratan tedavi ve yöntemler öne çıkıyor. Burada kişilerin doğru ve detaylı konsültasyon sonucu, ihtiyaçlarını belirlemekte kilit noktası.

İhtiyaçlar ışığında gerekli tedavi alternatiflerini ve kombinasyonlarını oluşturmak, zamanlamasını planlamasını yapmak gerekiyor” dedi. Artık tek yönlü veya tek bölgeye yönelik mucizelerden çok kombine edilebilen ve birbirini tamamlayan yöntem ve cihazların ön plana çıktığını anlatan Dr. Burak Başarır, “Ayrıca hizmet alan kişileri, doktorun yeterliliğini ve kullanılan ürün ve yöntemlerin marka ve güvenilirliğini, kalitesini de sorgulamaları, sonrasında karar vermeleri çok önemli” diye konuştu.

Estetik işlem yaptırmayı düşünen kişilere doğru tedaviyi önermenin ilk koşul olduğunun altını çizen Dr Burak Başarır; “Estetik operasyonlarda kişinin fiziksel özellikleri, yaşı, beklentileri, anatomik yapısı ve var olan sağlık sorunları dikkatlice değerlendirilmeli ve en uygun yöntem seçilmelidir. Operasyonlar tamamen hastaya özgü planlanmalıdır. Bu doğrultuda hastalara doğru tedaviyi sunmak çok önemli. Ben hastalarıma başka amaçla gelseler bile onlar için uygun ve gerçekte ihtiyaçları olan tedavileri öneriyorum” diyerek konu ile ilgili estetik yaptırmayı düşünenleri uyardı.

Dr. Başarır, estetikte genel uygulama metodlarından söz edilemeyeceğini ve kişiye özel uygulamalar olması gerektiğini belirterek, “Tamamen tailormade yöntemler kullanılmalı. Kişinin kendi öz yapısına uygun metodlarla çok daha doğal bir görünüm elde etmek mümkün” diye konuştu.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media