Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Dudak dolgusu nedir, nasıl yapılır?

08 Ocak 2018  //  Estetik  //  Yoruma Kapalı   //   1046 Kez Görüntülendi

Dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu nasıl yapılır sorusunun cevapları son günlerde kadınlar tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Küçük bir operasyon sonrası gerçekleşen, dudak dolgusu hakkında tüm bilinmeyen soruların cevaplarını, Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur sizler için cevapladı. İşte dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu nasıl yapılır sorularının cevapları ve dudak dolgusuna dair tüm bilinmeyenler…

Dudak dolgusu ile kadınlar daha çekici ve genç bir görünüme kavuşabiliyorlar. Son günlerde kadınlarımız tarafından oldukça merak edilen dudak dolgusu küçük dokunuşlarla elde edilebiliyor. Sizde dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız ve dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu sonrası nelere dikkat edilmelidir gibi soruların cevaplarını araştırıyorsanız Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur’un sorularınıza vermiş olduğu cevapları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

1-    Dudak dolgusu nedir, dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu dudaklardaki asimetri, incelik ve alt üst dudak arasındaki eşitsizlik sorununu çözümlememize fayda sağlatan sentetik ürünlerdir. Ayrıca dudak üstü çizgilerine, dudak kenarı gülümseme çizgilerine, dudak kontürü belirsizliklerine de fayda sağlar. FDA onaylıdır, vücuda herhangi bir zararı yoktur. İçeriğinde bedenimizde de doğal olarak bulunan hyalüronik asit vardır. Bu madde dudaklardaki şekil sorununu çözümlerken ayrıca dudaklara nem ve tazelik sağlarlar. Enjektable şeklinde dudaklara uygulanır. Uygulama öncesi hastanın ağrı eşiğine göre dudaklara lokal uyuşturucu krem sürülerek ağrı minimalize edilebilir.

2- Dudak dolgusu sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Son derece pratik bir uygulamadır. İşlem sonrası ödemi önlemek için buz kompresi yapılır ve 2-3 saat dudak bölgesine sıcak temasın yapılmamasını öneririz. Hasta işlem sonrası derhal sosyal hayata geçiş yapabilir. Ayrıca aynı gün dudaklara herhangi bir kozmetik ürününün sürülmemesi de tavsiye edilir.

3- Dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır, dudak dolgusunu bir kere yaptırdıktan sonra hep yaptırmak gerekir mi?

Kalıcılığı bireyden bireye değişir. Ortalama 8 ay 1 sene kadar kalıcılığı vardır. Yağ transferi ise sizinle beraber yaşlanır.

4- Dudak dolgusu işlemi kaç saat sürmektedir?

Dermal dudak dolgusu ortalama 10 dakika sürer.
Yağ transferi ise daha uzun sürmektedir. Yarım saat 45 dakika kadar.

5- Dudak dolgusunun ortalama maliyeti ne kadardır?

Dudak dolgusunun maliyetinden çok, bu işlemi yaptırdığınız cerrahın anatomik bilgisine, sanatsal bakış açısına ve uzmanlığına odaklanmanızı öneririm. Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar konusunda ücretler her zaman ikincil düşüneceğiniz konular olmalıdır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media