Cilt gençleştirmede radyofrekans tekniği

29 Aralık 2017  //  Estetik  //  Yorum Yok   //   586 Kez Görüntülendi

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu genital bölgedeki gevşeme sorunu için ameliyatsız çözüm olan Radyofrekans uygulamasını öneriyor.

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu genital bölgedeki gevşeme sorunu için ameliyatsız çözüm olan Radyofrekans uygulamasını öneriyor. Türkiye’de kadınların sık yaşadığı bir problem olan özellikle genital bölgedeki cilt sarkmaları için Radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız çözüm üretilebiliyor.

Vajinal sarkmalara karşı radyofrekans tekniği

Estetik Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, lazer ve radyofrekans teknolojileri ile vücudun pek çok bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaştırma tedavisi yaptıklarını belirtiyor. Op. Dr. Bayraktaroğlu: “Yıllardır, estetik alanında vücudun bir çok farklı bölgesinde cilt gençleştirme ve sıkılaşma çalışmaları yapıyoruz. Türkiye’de özellikle çoklu doğumlar nedeni ile vajinal bölgede yaşanan gevşeklik ciddi sıkıntılara neden oluyor. Kadınların belli bir yaştan sonra cinsel hayatlarını kalitesiz hale dönüştüren bu gevşeklikjinekolojik problemlere yol açıyor. Ancak bu sorunlardan ameliyatsız olarak kurtulmak mümkün. Hastanın ihtiyacına göre belli seansları takip ederek başarıya ulaşıyoruz.”

Özellikle doğum yapmış kadınların büyük bir kısmında görülen bu problem cinsel yaşamın yanında jinekolojik sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Vajinal gevşeme ve bunun beraberinde getirdiği problemler, kadınları mutsuz ediyor. Radyofrekans (RF) teknolojisi bu sıkıntıları kolayca çözüyor.
Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, vajinadaki gevşemenin, sadece normal doğumlarda oluşmadığını, sezaryen doğumlardan sonra da ortaya çıktığını ifade ediyor. Dr. Bayraktaroğlu “Bazı olgularda ameliyat seçeneği etkili olurken, ameliyatın uygun olmadığı ya da sıkılaşmanın henüz minimal olduğu durumlarda Radyofrekans seçeneği çok etkili oluyor.” diyor.

Radyofrekans tekniği vajinaya nasıl uygulanıyor?

Ne kadar sürede sonuç elde edilir?

Yaklaşık 1 ila 3 ay içinde ortaya çıkan maksimum etkiyle uygulama alanında daha sıkı ve işlevsel bir sonuç elde ediliyor. Ağrısız bir şekilde gerçekleşen işlemde her hasta için özel olarak üretilmiş tek kullanımlık problar ile enerji aktarımıyla istenilen sonuç sağlanıyor.