Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Bu soruları sormadan estetik yaptırmayın

29 Ocak 2018  //  Estetik  //  Yoruma Kapalı   //   1682 Kez Görüntülendi

Birçok insan özellikle yaşlanmanın etkilerini gidermek için vücudunda bazı değişiklikler yapmak ister. Fakat “kaş yaparken göz çıkarmamak” için birtakım soruların cevabını net olarak almak ve ona göre girişimde bulunmak gerekiyor.

Estetik operasyon geçirmek isteyen biri kendine uygun doktoru nasıl seçmelidir?

Kulaktan kulağa yayılan isimler gerçekten de mükemmel işler yapabilir. Fakat doktorunuzun sıklıkla tavsiye edilen, güvenilir bir isim olmasının yanı sıra, ilgilendiğiniz ve yaptıracağınız operasyon konusunda da deneyimli olduğundan emin olun. Aynı zamanda doktorunuzu ve operasyon geçireceğiniz kliniği iyi araştırın, gerekli kriterlere sahip olup olmadığını kontrol edin. Hatta mümkünse o klinikte daha önce operasyon geçirmiş hastalarla irtibat kurun ve onların da fikrini alın.

Doktorla yapılacak ilk görüşmede beklentinizne olmalıdır?

Öncelikle, bu görüşmenin 30-45 dakikadan az sürmemesi gerekir. İlgilendiğiniz estetik operasyon türüne göre bu süre bir saate yakın veya gerekliyse daha uzun olabilir. Doktorunuzun bu zamanı tamamen size ayırarak, geçireceğiniz operasyona dair tüm ayrıntıları açıklaması gerekiyor. Görüşmeye gitmeden önce iyi bir araştırma yapın ve merak ettiğiniz her şeyi ekleyeceğiniz bir soru listesi hazırlayın ve en ufak detayı dahi sorun. Bu görüşmede, söz konusu operasyon için doğru bir aday olup olmadığınız değerlendirilmeli, ayrıca olası riskler ve potansiyel komplikasyonlar hakkında da bilgi verilmelidir. Bununla birlikte, doktorunuzun istediğiniz operasyon türüne dair muhtemel sonuçlardan çeşitli örnekler göstermesi, operasyonu gerçekçi bir şekilde açıklaması gerekir.Estetik cerrahınız aklınızda en küçük bir soru işareti dahi bırakmamalıdır.

Tek seferde kaç estetik operasyon geçirmek güvenlidir?

Uzun süren veya sürekli yapılan cerrahi müdahaleler yüksek risk taşımaktadır. Uzmanlar, meme ve karın ya da meme ve yüze uygulanacak işlemler gibi çoklu estetikoperasyonların tek seferde uygulanabileceğini belirtmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi nasıldır?

Bu süre yapılan işleme göre değişmekle birlikte, hastalar ortalama bir hafta içerisinde ayağa kalkar ve günlük hayatlarına geri döner. Fakat estetik operasyonun kesin sonuçlarını görmek için 6 ay, yerine göre daha da uzun bir süre gerekebilmektedir.

Sonuçlardan memnun kalınmadığında ne yapılabilir?

Estetik operasyonu sonrası sonuçlar sizi memnun etmezse bu durumu yine kendi cerrahınızla konuşun.Estetik cerrahınız ile birlikte en iyi, en doğru çözümü bulmaya çalışın. Öncelikle, operasyon öncesine ait fotoğrafınızla operasyon sonrasına ait halinizi karşılaştırın. Gerçekçi sonuçlar, beklentileriniz ve potansiyel bozukluklar üzerine, daha önce yaptığınız görüşmeleri değerlendirin. Bütün bunlardan sonra, oluşan sonucu kabul edebileceğiniz gibi, yeni bir operasyon yaptırma yoluna da gidebilirsiniz. Eğer endişelerinizin geçmediğini hissediyorsanız farklı cerrahların fikirlerini de alabilirsiniz.

Operasyon sonrası yara izi kalır mı?

Yapılan uygulamaya göre değişse de, %50 oranında iz kalma ihtimali vardır. İzlerin nasıl olacağı ve vücudunuzun hangi kısmında bulunacağı ise hem kullanılan yönteme, hem de iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilmektedir.

Çok fazla para ve zaman harcamadan gözle görülür sonuçlar almak için hangi estetik operasyonlar tercih edilmelidir?

Cerrahi olmayan botoks, dolgu maddeleri ve kimyasal peeling gibi uygulamalar son derece başarılı sonuçlar verebilmektedir. Fakat meme büyütme, küçültme ve kaldırma gibi estetik operasyonlarda kısa sürede sonuç almak mümkündür.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media