Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Sonbaharda yapmadıysanız kış son fırsat olabilir

19 Ocak 2018  //  Cilt Bakımı  //  Yoruma Kapalı   //   331 Kez Görüntülendi

Yazın güneş, deniz, kum ve tatil derken yıpranan cildinizi ve saçlarınızı hiç düşündünüz mü? Sonbahar bu yıpranmaları düzeltmek ve sizi canlandırmak için en uygun mevsimdir ancak eğer bir adım atmadıysanız henüz geç kalmış sayılmazsınız. Kış bitimi ve ilkbahara kadar yapmanız gereken değişiklikleri sizin için sıraladık.

Cilt bakımı zamanı

Gecelerin uzadığı kış günleri, gün ışığının azalmasıyla artan melatonin hormonuyla cildiniz gençlik sentezlemeye başlayacaktır. Melatonin hormonu hücre yenileyici özelliğe sahiptir ve kışın daha çok üretilir. Eğer kış gecelerini fırsata çevirmek istiyorsanız eve girer girmez makyajınızı silmelisiniz. Temizlenen yüzünüz tüm gece yenilenmeye devam edecektir.

Nemlendiricinizi daha etkilileriyle değiştirin

Yazın nemlendirdiğiniz ve koruyucu kremler kullandığınız cildiniz artık daha çok kuruyacak. Yoğun kıvamlı nemlendiriciler kullanarak cildinizin yağ dengesini arttırmaya ve cildinizin su kaybederek korumasını önlemeye çalışabilirsiniz.

Cilt bakımı şart

Peeling yaptırmayı denediniz mi?

Sağlıklı bir cilt istiyorsanız kendisini doğal yollarla tamir etmesini bekleyebilirsiniz. Eğer yaz sonrası denge bozulmuş olursa cilt bu özelliğini kaybeder ve peelinge ihtiyaç duyar. Sonbahar ve kış aylarında çıkan güneş çokta kuvvetli olmayacağından cilt tüm uygulamalara yanıt vermektedir. Evde peeling yapacaksanız cildinize uygun tip bir peeling ürünü temin etmelisiniz. Eğer evde peeling yapmak istemiyorsanız ciltbakımı yapılan kliniklere başvurularda bulunabilirsiniz. Cildiniz hassas ve kuruysa özellikle ince granüllü olan peeling ürünlerini tercih etmelisiniz.

Saçlarınız yıprandı mı?

Yazın; deniz, kum ve güneş saç uçlarınızdaki kırıkları ve saçınızdaki genel yıpranmaları arttırır. Bunlardan kurtulmak için saç uçlarınızdan köklerine kadar bir bakım gerçekleştirmelisiniz. Ölü saç uçlarınızı kestirerek saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın ihtiyacı olan özeni bu kış aylarında onlara gösterebilirsiniz.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media