Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Lazer epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gereken 10 şey

29 Aralık 2017  //  Cilt Bakımı  //  Yorum Yok   //   654 Kez Görüntülendi

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri. Bu yüzden de bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de yakın zamanda lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, lazer epilasyonu yaptırmadan önce bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz 10 şeye bir göz atın.

Genelde sonbahar, kış veya ilkbahar mevsimlerinde uygulanan lazer epilasyon, uzun dönem yüz güldüren sonuçları sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de bir süredir lazer epilasyon tedavisini düşünüyor fakat henüz bu konuya çok sıcak bakmıyorsanız, işte size bu konuda yardımcı olacak lazer epilasyonu öncesi fikirler:

Araştırın
Lazer epilasyon için nereye gitmeli? Bunu iyice araştırın. Bazı dermatologlar ve doktorlar lazer epilasyon hizmetleri de sunar. Bunun yanı sıra, bağımsız lazer epilasyon merkezleri de mevcut. Çoğu yer bu konuda ücretsiz danışma hizmeti veriyor. Bu nedenle danışmak için randevu alıp lazer epilasyon yaptıracağınız yeri önceden kendiniz görmeye gidebilirsiniz.

Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için uygun koşullara sahip misiniz, öğrenin
Lazer epilasyon, tüm saç ve cilt tiplerinde işe yaramayabilir. Cilt teni açık olup  koyu tüylere sahip olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Çok ince ve açık renkli tüylerde  ise lazer epilasyon tedavisi oldukça güç yanıt verir. Bu durumu muhakkak lazer epilasyonu yaptıracağınız merkezle görüşün.

Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz alana veya alanlara kadar verin
Bu tercih kesinlikle size kalmış. Neredeyse tüm vücuda epilasyon uygulanabiliyor. Fakat özellikle göz ve kaş bölgeleri için iğneli epilasyon  yaptırmak uygun. Ve yine bu gölgeler için koruyucu gözlük kullanımına dikkat edin.

Fiyatı sizi caydırmasın
Lazer, tıraş ya da ağda gibi diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre başta daha pahalı görünen bir uygulamadır. Ancak, önümüzdeki yılları düşündüğümüzde, lazer epilasyon kendiniz için ileriye yönelik bir yatarım olacak.

Birkaç fazla seansa ihtiyaç duyulabilir ama daha azına değil
Lazer epilasyonun “kalıcı” olması için, 6-9 seans arasında olması gerekir. Daha az sayıda seansa gidilirse, uzun süreli sonuçların alınması pek mümkün değil.

Antibiyotik kullanmayın
Lazeri epilasyonu yaptırmadan önce antibiyotik kullanılmaz. Cildiniz antibiyotik yüzünden kötü tepkiler verebilir. Randevunuzdan en az iki hafta önce herhangi bir antibiyotik kullanmamaya dikkat edin.

Randevunuzdan önce tıraş olun
Bunu yapmak oldukça önemli. Tedaviniz olmadan önce tıraş olmanız gerekir. Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Ekstra tahrişten kaçınmak için epilasyonun uygulanacağı yerleri bir gün öncesinden tıraş edebilirsiniz.

Lazer epilasyon fazla canınızı acıtmaz, ancak harika da hissettirmez
Tüm lazerler farklıdır ve herkesin farklı seviyelerde ağrı toleransı vardır. Fakat ağda yapıldığı zaman daha çok acı duyulduğu bir gerçek.

Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin
Tedavinizden sonra tüyleriniz 10-14 gün içerisinde düşmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde düşmez.  Bazı bölgelerde tüyler yok olurken bazı bölgelerdeki tüyler daha geç bir sürede yok olabilir.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media