Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Dudak çevresi neden kırışır?

26 Ocak 2018  //  Cilt Bakımı  //  Yoruma Kapalı   //   1469 Kez Görüntülendi

Genellikle kadınlarda meydana gelen dudak çevresi kırışıklıklarına neyin neden olduğunu ve bu duruma karşı nasıl önlem alabileceğinizi biliyor musunuz? Yıllar geçtikçe ciltte oluşan kırışıklıklar elbette doğaldır fakat bu kırışıklıklar olması gerekenden daha erken çıkıyorsabu sebepler söz konusu olabilir.

Dudak çevresi kırışıklıklarının belli bir yaştan sonra oluşması doğaldır. Ancak olması gerekenden erken oluştuysa görüntüsünü azaltmak ya da kırışmasını önlemek sizin elinizde. Sigara içmenizden su tüketmenize kadar birçok faktörün sebep olduğu dudak çevresi kırışıklıklarını önlemeniz mümkün. Dudak temizliğinize dikkat etmenizde fayda var.Özellikle aşırı derecede makyaj yapıyorsanız kesinlikle makyajınızı temizlemeden uyumamanız gerekiyor. Ek olarak cilt sağlığınız için fondöten ve pudra kullanımınızda dikkatli olmalısınız.

Su 

Cildinizin gençleşmesi ve vücudunuzdaki toksinlerin atılmasını sağlamak için günde en az 2 litre su içmelisiniz. Aynı zamanda cildinizin kaybettiği esnekliği size geri verecek olan en doğal besin sudur.

Sigara 

Sigara kullanıyorsanız hem sağlığınızı hem de cildinizi düşerek sigarayı acilen bırakmalısınız. Sigaranın zararları saymakla bitmez.Özellikle cildinizin yaşlanmasına ve cildinizde kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Sigara kullanımı,cilt sağlığınızın yanı sırabeden sağlığınız içinde oldukça zararlıdır.

Dudak kırışıklıkları, dudak kuruluğu nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Dudakkremi kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Dudaklarınızısık sık nemlendirirseniz,dudak çevrenizin kırışmasını önleyebilirsiniz. Özellikle kadınlar,kırışıklıklarını gidermek için bıçak altına yatmaktalar. Kırışıklıkları, doğal yöntemlerle çözmek de mümkündür.

Ağda 

Dudağınızın üzerindeki tüyleri temizlemek için yapılan ağda, o bölgedeki deriyi zamanla inceltir. Bu nedenle dudağınızın üstü daha erken kırışabilir. Bu yüzden dudağınızın üstüne ağda yapmamalısınız.Dudağınızın üzerindeki tüylerden rahatsız oluyorsanız, lazer epilasyon yöntemini araştırabilir ve sorununuzu profesyonel bir güzellik merkezinde çözebilirsiniz.

Temizlik

Ciltteki ölü deriler ara sıra temizlenmelidir.Evde şeker ve Hindistancevizi yağı ile ya da kahve telvesiyle hazırlayacağınız peelinglerle cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.Peeling yapmak, kırışıklıklarınızdan kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media