Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Boyun bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

12 Ocak 2018  //  Cilt Bakımı  //  Yoruma Kapalı   //   354 Kez Görüntülendi

Cilt bakımı söz konusu olduğu zaman çoğu insan yüzlerine odaklanıp boyunlarını unutabiliyor. Ancak unutmamak gerekir ki boynumuzda yüzümüz kadar görünür. Boynunuzu güzel gösterecek ipuçlarını paylaşıyoruz.

Boyun yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerdir, bu yüzden yüz ve el bakımı kadar önem göstermek gerekir. Boyunuzu kırışıklıklar ve sarkmalardan korumak için ne yapmalısınız?

Boyun derisi yüzden daha incedir 

Belki de farkında değilsiniz ama boynunuzun derisi yüzünüzden daha incedir. Bu yüzden boynunuza bakım yapmayı aksatmamalısınız. Boyun çok fazla kolajen desteğine sahip değildir ve güneş ışınlarından çabuk etkilenir. Kış aylarında olmamıza rağmen boynunuza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Şallar iyi bir arkadaş değil

Yünlü bir şalı boynunuza sararak kendiniz için en iyi şeylerden birini yaptığınızı düşünebilirsiniz ancak bu hareketinizin yanlış olduğunu biliyor muydunuz?

Boynunuzu da yüzünüz gibi temizlemelisiniz

Yüzünüzü sadece su ile yıkıyorsanız artık bu alışkanlığı değiştirmenin zamanı geldi. Yüzünüzü ve boynunuzu cilt türünüze uygun yumuşak bir temizleyici ile her gün masaj yaparak yıkamak cildiniz için en iyisidir. Boynunuzu ovmak ve çekmek kırışıklıklara neden olabilir, nazik hareketlerle yukarı doğru masaj yapın.

Boynunuzu ovuşturmaktan kaçının

Yapılan en büyük güzellik hatalarından biri de boyun bölgesini ovmaktır. Vücudumuzdaki kuru derinin dökülmesi için kese yapmak mükemmel bir çözüm olsa da boyun gibi cildin daha ince olduğu alanlar için bu çözümler geçerli değildir. Boyun hassas bir bölge olduğu için haftada bir retinol ürünler kullanmalısınız.

Parfümü abartmayın

Bazılarımız için parfüm kullanmak ayrı bir durumdur, parfümü baştan aşağı tüm bedenine özellikle boyun bölgesine yoğun bir şekilde sıkmadan evden çıkmayan insanlar var. Ancak bunu yapanlar için kötü bir haberimiz var cildin her yerine parfüm sıkmak ciltte renk değişikliğine neden olacağı gibi cildi güneşe karşı daha duyarlı hale getirir.

Bunun yerine cildinizin daha az görünen yerlerine ve kulağınızın arkasına parfüm sıkabilirsiniz.

Soğuğun yaşlanma karşıtı etkisinden faydalanın

Yaşlanmayı önlemenin en iyi yolu soğuk bir maske uygulamaktır. Maske yapmak için zamanınız yoksa bile evde kolayca yüzünüzü ve boynunuzu her sabah buz gibi soğuk suyla yıkayarak yaşlanma semptomlarını azaltabilirsiniz. Sıcak suyun yüzünüzü kırıştıracağını unutmayın.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media