Balenciaga Şovundan 4 Postmodern Saç Kesimi

05 Aralık 2016  //  Güzellik, Saç Bakımı  //  Yorum Yok   //   718 Kez Görüntülendi

Demna Gvasalia dün Paris’te gerçekleştirdiği Balenciaga İlkbahar/Yaz 2017 defilesinde, kitsch ve bolca fetiş ögeleri barındıran tasarımlarını, A-list modellerdense ilham perisi olan arkadaşlarının bir diğer deyişle “havalı çetesinin” giymesini tercih etti. Podyumda yürüyen modellerin eforsuz güzellikleri, Demna’nın anti-estetik dünyasının bir yansıması olarak kalmayıp bizi en yeni ve özgün postmodern saç kesimleriyle buluşturdu.

12

1/4

Orantısız Pixie

Her gün güzellik dünyasına eklenen yeni nesil pixie’lerde son durak Balenciaga İlkbahar/Yaz 2017 şovunda rastladığımız orantısız pixie. Usturayla kesilmiş ön ve arkası daha uzun olan biçimsiz pixie Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna’nın anti-estetik değerlerini özetlemeye yetiyor.

12-1

2/4

İkonik Küt

Şovun teması 80’ler güzellikte de varlığını hatırlatıyor. Kulak arkasında yerini alan ikonik küt popüler kültürde olduğu gibi Balenciaga şovunda da dayanılmaz cool cazibesini ortaya koyuyor.

12-2

3/4

Fütüristik Aslan Yelesi

Son dönemlerde zaman tünelinden fırlayıp günümüze entegre olan saç modeli aslan yelesi postmodern yorumuyla Balenciaga İlkbahar/Yaz 2017 şovunda da karşımıza çıktı. Özensiz, mikro kâkül detayıyla tanıyamadığımız aslan yelesi çabasız bir şekilde fütüristik bir enstantane yaratıyor.

12-3

4/4

Çılgın MopTop

A-list modellerdense kendi arkadaşlarını podyumda misafir eden Demna ilham perisi ve Vetements stilisti Lotta Volkova’yı da Balenciaga şovunda ağırladı. Beatles çılgınlığının vazgeçilmez güzellik elementi moptop’ı estetik kaygısı olmadan yorumlayan Lotta nev-i şahsına münhasır saç kesimiyle kalbimizi çaldı.