2016 Sonbahar/Kış Sezonunun En Hit 5 Saç Kesimi

05 Aralık 2016  //  Güzellik, Saç Bakımı  //  Yorum Yok   //   745 Kez Görüntülendi

Androjen stilin önlenemez yükselişinden bireyselleşen kâkül formlarına 2016-17 Sonbahar/Kış sezonunun favorisi olan 5 saç kesimini bir araya getirdik.

17

1/5

Romantik Küt

Kulak hizasındaki küt saçlar modern çizgisinden çıkarak romantik bir ruha bürünüyor. Kâkülün feminen dokunuşu ve saçın dokunulmamış dokusu birleşince ortaya sezonun favorisine dönüşecek romantik bob çıkıyor.

17-1

2/5

Yeni Pixie

Cinsiyetsiz modanın yeniden doğurduğu androjen stil hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda da kendini gösteren pixie bu sonbahar es geçmiyor. 

17-2

3/5

Kişiselleştirilmiş Stil

Modada farklılıkların fark yarattığı devirde, haliyle modellerin de saç stilleri bir o kadar nev-i şahsına münhasır olmak durumunda. Katie Moore’un kişiselleştirilmiş mikro kâkülleri ve asimetrik kesimi podyumda en az kıyafetler kadar dikkat çekiyor.

17-3

4/5

Modern Aslan Yelesi

Retro aslan yelesi modern yorumuyla günümüze uğruyor. Yükselen model Peyton Knight‘tan Hedi Slimane’ın ilham perisi Lili Sumner’a alternatif yüzlerin gözdesi olan modern aslan yelesi önümüzdeki birkaç sezon daha yüzünü gösterecek. 

17-4

5/5

Ekstra Uzun Saçlar

Yenilenen kısa saç ve kâkül formlarının ardından 2016-17 Sonbahar/Kış podyumlarında uzun saçların isyankar tavrı dikkat çekiyor. Pixie ve eksta uzun saçların tezatlıkları 2016-17 Sonbahar/Kış sezonunun güzellik trendlerinde yaşanan başarılı kaosu anlatmaya yetiyor.