Londra Moda Haftası’nda Devrim: Yeni Nesil Örgüler

05 Aralık 2016  //  Güzellik, Saç Bakımı  //  Yorum Yok   //   819 Kez Görüntülendi

İngilizler örgüyü romantik siluetinden koparmadan cool bir ruha büründüyor. Hayal gücünün özgür toprakları Londra bizi birbirinden yaratıcı 4 yeni nesil örgüyle tanıştırıyor. Sınırsız olasılık içinde düşsel çağrışımlar yapan romantik örgüler bu sezon Londra Moda Haftası’nda çiçekler, labirentler ve hatta batıl inançlarla buluşuyor.

 14-1

1/4

Erdem

Erdem İlkbahar/Yaz 2017 defilesindeki şiirsel, romantik topuzlar radarımıza yakalandı. Anthony Turner’un son şaheseri olan örgü detaylı, ikiz ense topuzları örgü hiyerarşisinde yüksek yerini aldı. Topuz ve örgünün gizli birlikteliği, saç kurdelesinin elegan duruşu ve önden çıkmış saçların çabasız coolluğu bu modeli sokak stilinin de gözdesi yapacak.

14-2

2/4

Simone Rocha

Saç artisti James Pecis’in elinden çıkan yüksek ikiz örgüler şovdan rol çaldı. Bu sezonun en heyecanlı trendi ıslak saçlar Simone Rocha şovunda çocukluğumuzda hafızalara kazınan örgüyü yeni bir forma sokuyor. Bebek saçlara ve kaküllere ıslak görünüm veren Pecis yaramaz kız çocuğunun tek hamleyle feminen ruha bürünmesini sağlıyor.

14-3

3/4

Bora Aksu

Londra Moda Haftası’nın parlayan Türk tasarımcısı Bora Aksu sadece tasarımlarıyla değil eklektik güzellik anlayışıyla da yaratıcılığın sınırlarını zorladı.  Saç artisti James Pecis, çiçek dallarını andıran saç aksesuarlarını tamamlamak için labirent şeklindeki örgü topuzu yarattı. Romantik ve kaotik saç modeli alternatifi güzellikle buluşturdu.

14-4

4/4

Preen by Thornton Bregazzi

En yaratıcı yeni nesil örgü ödülü Preen by Thornton Bregazzi’ye gidiyor. Koleksiyona ilham veren pagan inancı saçlara da yansıyor ve saç dehası Eugene Souleiman pagan saç modellerini neo-romantik bir ruha uyarlayarak yeniden canlandırıyor. Dudaklarda pembe çiçeklerin eşlik ettiği boyna dolanmış pagan örgüsü, yalnız bu sezonun değil tüm zamanların en ikonik güzellik anlarından biri oluyor.