Oje lekesi nasıl çıkarılır?

27 Aralık 2017  //  Genel  //  Yorum Yok   //   214 Kez Görüntülendi

Hepimizin en az bir kere oje sürerken farklı yerlerle döktüğümüz olmuştur. Böyle bir durumda doğru teknikle hemen lekeye müdahale etmek büyük önem taşır. Sizler için pratik oje çıkarma tekniklerini yazdık.

Oje lekesi nasıl çıkarılır - Oje lekesi nasıl çıkarılır?

1 – Tahtadan

Oje çıkarıcıyı kesinlikle tahta üzerinde dökülen noktaya uygulamayın. Alan üzerinde daha fazla leke bırakabilir. Oje dökülen tahta yüzeye saç spreyi sıkın. 20 saniye kadar bekledikten sonra silin. Birkaç kere aynı işlemi uygulamanız gerekebilir.

2 – Kumaştan

En çok karşımıza çıkan ve en zorlayan leke türü… Farklı kumaş türlerinde oje çıkarıcı farklı sonuçlar verebilir. Bu nedenle dökülen alanda çok küçük bir yere uygulayarak denemenizde fayda var. Eğer lekeyi oje çıkarıcısıyla çıkarmayı başardıysanız hemen yıkamayı ihmal etmeyin. Ayrıca yine lekenin üzerinde saç spreyi de deneyebilirsiniz. Kuru temizleme de seçeneklerinizin içinde olabilir.

3 – Saçınızdan

Acele ederken saçınıza oje mi bulaştırdınız? Emin olun bunu yapan ne ilk ne de son kişi sizsiniz. Eğer saçınızdaki oje kurmadıysa asetonsuz bir oje çıkarıcıyla hemen çıkarabilirsiniz. Ancak kuruduysa saç kremi ya da bir yağ ile nazikçe saçınızdan çıkarmaya çalışın.

4 – Halıdan

İşte en korku dolu anlarda biri daha! Burada önemli olan halınızın rengi. Eğer halınız açık renkliyse en iyi ihtimalle asetonsuz bir oje çıkarıcı lekeyi çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ancak halınız koyu renkliyse lekenin üzerine saç spreyi ya da ispirto dökün. Islak alanı bir sünger ya da kağıt havluya emdirin. Lekeyi tamamen çıkarmak istiyorsanız bu noktada sabırlı olmalısınız.

İlgili Haberler