Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Evleneceğiniz insanı doğru seçebilmek için 5 temel adım

27 Ocak 2018  //  Evlilik  //  Yoruma Kapalı   //   2027 Kez Görüntülendi

Evlilik kararını vermeden önce doğru insanı seçtiğinize emin olmalısınız.Evlendiğiniz insan ile iyi günde ve kötü günde birlikte olmaya şahitler huzurunda yemin ederken kafanızda soru işareti olmamalı. Mutlu bir evlilik için önce eşinizi gerçek anlamda tanımanız gerekir.

Eşinizi tanıyın

Evlilik öncesi partnerinizi iyi tanımanız temel noktalardan bir tanesini oluşturur. Hayatınızın geri kalanını birlikte geçireceğiniz insanı doğru seçmelisiniz. Doğru insanı seçebilmek için, öncelikle eş adayınızı doğru tanımalısınız. Uyumsuzluk varsa baştan bilmek gereklidir. Daha sonra her şey için geç olabilir.

Zevkler ve renkler

Evlilikte her şeyden önemlisi karşılıklı sevgi ve saygıdır. Fakat birlikteliğin daha uzun sürmesi ve daha mutlu devam edebilmesi için bazı ufak noktalar vardır. İki eş arasında zevkler ve renkler farklı olabilir. Farklılıkların ilişkiye renk kattığı aşikârdır. Ancak bunlar ciddi bir çatışma yaratacak türden olmamalıdır. Hayata bakış açıları ve zevkler ne kadar birbirine benzerse, evliliktekimutlu ve huzurlu zamanların da o kadar artacağını söylemek mümkün olabilecektir.

Ortak hedefler

Evlilik kurumu, ortak karar alma becerisine en fazla ihtiyaç duyulan kurum olarak tanımlanabilir. Evlenmeden önce eşinizle, hayatınızın geri kalanında neler yapmak istediğinizi konuşmak ikiniz için de fayda sağlayacaktır. Eşinize saygı duyarak, sizin planınız ile eşinizin planının tam orta noktasında buluşmak yine mutlu olmanızı sağlayacaktır.

Çocuk konusunda fikir birliği
Evlilik, iki fidanın birleşerek bir ağaç olmasıdır. Çocuk ise bu ağacın meyvesidir. Çocuk kararı alınırken iki tarafında istekli olması önerilir. İki taraf için de çocuk sorumluluk demektir. Sorumluluk almak için iki taraf da hazır olmadığı sürece, eşlerin birbirine bu konuda baskı yapmaması önemlidir.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media