Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Misyoner pozisyonu nedir?

29 Aralık 2017  //  Cinsellik  //  Yorum Yok   //   678 Kez Görüntülendi

Misyoner pozisyonu cinsel birliktelik sırasında en çok tercih edilen pozisyonlar arasında yer alır. Ancak çoğu çift, misyoner pozisyonunu uyguluyor olsa bile, isim olarak bilmiyor veya faydaları hakkında bilgi sahibi değil. Misyoner pozisyonu nedir henüz bilmiyorsanız ve cinsel birliktelik sırasında ne gibi etkiler sağladığından haberiniz yoksa hemen açıklayalım. Misyoner pozisyonu nedir?

Misyoner pozisyonu,  çoğu çift tarafından denenen bir seks pozisyonudur. Çok eski zamanlardan beri uygulanan misyoner pozisyonu, çok eski çağlarda bile hiç cinsel deneyim yaşamamış insanların yöneldiği pozisyondur.

Misyoner pozisyonu  nedir?
Misyoner pozisyonunda erkek üstte kadın ise alttadır.  Cinsel birliktelikte oldukça rahat olan ve tercih edilen misyoner pozisyonunun, cinsel ilişkiye de aynı zamanda birçok etkisi mevcuttur.

Misyoner pozisyonu cinsel birliktelik sırasında ne gibi etkiler sağlar?

En doğal cinsel birliktelik sağlanır
Misyoner pozisyonu hiçbir cinsel deneyim yaşamamış birisinin yönelmiş olduğu bir pozisyondur. Dolayısıyla bu pozisyon cinsel bir doğallık içermektedir. Çiftlerin rahat olarak cinsel birliktelik yaşayabileceği pozisyonlar arasında yer almaktadır.

Sevgi bağını güçlendirir
Misyoner pozisyonu yüz yüze cinsel birliktelik gerçekleştirilen bir seks pozisyonudur. Bu nedenden dolayı çiftler arasında yakın teması sağlayarak sevgi bağını da güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

 Bel ağrısına iyi gelir
Bu pozisyonda erkek üstte kadın alttadır. Misyoner pozisyonunun kadınlarda ve erkeklerde meydana gelen bel ağrısı şikâyetlerine iyi geldiği bilinmektedir. Nedeni bu pozisyonda omurgalar yerine bel kısmının hareket etmesidir.

Orgazm kalitesini arttırır
Misyoner pozisyonu kadınların hareket alanını daraltmasına rağmen orgazm kalitesini arttırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre misyoner pozisyonunda bir kadının orgazm olması ihtimali %80 olarak açıklanmıştır.

Erkekler tarafından pek sevilmiyormuş!

Misyoner pozisyonu erkekler tarafından sevilmeyen bir seks pozisyonu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli nedeni ise bütün kontrolün erkeğin elinde olması ve seksi erkeğin komite etmesi olarak biliniyor.

İlişkideki güven artar 
Bu pozisyonda erkek üstte kadın ise altta olduğu için seks sırasında eller birleşir ve kenetlenir. Çiftlerin cinsel birliktelik sırasında birbirlerine dokunabilme ve göz göze gelme ihtimalinin en fazla olduğu pozisyon olduğu için ilişki de güvenin arttığı bilinmektedir.

Kadınları mutlu eden pozisyondur

Kadınların cinsel birliktelik sırasında en çok sevdiği pozisyonlar arasında yer alır. Misyoner pozisyonunda çiftler arasında duygusal bir bağ kurulduğu için kadınlar tarafından en çok tercih edilen seks pozisyonları arasında yer almaktadır.

En güvenli yöntemlerden birisidir
Misyoner pozisyonu çocuklu olan aileler için en güvenli pozisyonlardan birisidir. Yatak odanızın kapısını kilitlemeyi unuttuğunuz zamanlarda odaya çocuğunuz girdiği takdirde gizlenebileceğiniz bir pozisyondur.

Bu pozisyonda üzerinizi battaniye ile örtebilir, çocuğunuz odaya girdiği anda sarılıyormuş gibi yapabilirsiniz.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media