Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Birçok kadının orgazm olamamasının 10 nedeni

08 Ocak 2018  //  Cinsellik  //  Yoruma Kapalı   //   686 Kez Görüntülendi

Kadınlar erkeklere oranla orgazmı yaşarken daha fazla çeşitliliğe sahiptir. Ancak, bu çeşitliliğe rağmen kadınların orgazma ulaşmaları daha zor olabiliyor. Peki kadınların orgazm olmasına engel durumlar nelerdir? İşte, birçok kadının orgazm olamamasının 10 nedeni

Orgazm, iyi bir seksin önemli bir parçasıdır. Orgazm sayesinde ulaşılan doyum noktası, kadın ve erkek için seksin devamlılığını sağlayan arzuyu güçlü tutar.

Erkekler ve kadınların farklı orgazm yaşadıkları düşünülür. Çünkü her iki cinsin de orgazm olma zamanları ve sıklıkları farklıdır. Birçok kadın için orgazm olmak bir sorun olabiliyor. Bu duruma kaynaklık eden olası 10 neden işte şunlar:

Henüz tam olarak kendilerini keşfetmemişlerdir: 

Orgazmı tanımak, onu doğru bir şekilde deneyimlemek öğrenilen bir süreçtir. Bu nedenle, kadınların kendilerini tanıması için bu konuda biraz zamana ihtiyaç duyarlar.

Orgazm olabileceklerine inanmıyor olabilirler:

Orgazm, birçok kadın için fiziksel değil zihinsel bir süreçtir. Bir süredir cinsel birlikteliklerinde orgazmı yaşamayan kadınlar, orgazm olamadıklarını düşünmeye başlayabilirler. Böyle bir durumda, zihinsel bir rahatlığa kavuşmalı ve orgazm olmak için fiziksel olarak araştırmada bulunmalıdırlar.

İstemiyor olabilirler: 

Evet, bu birçok kadın için geçerli bir durumdur. Gün içerisinde stresli ve üzücü şeylerle karşılaşan kadınlar cinsellik için arzu duymayabilirler. Seks yapmak istemiyorlarsa, orgazm olmaları da bir o kadar güçtür.

Eğer gerektiği şekilde uyarılmazlarsa, daha geç orgazm olabilirler:

Kadınlar,orgazma ulaşmak için farklı uyarılara ihtiyaç duyabilirler ve bu durum onların erkeklerden daha zor orgazma ulaşmalarına neden olur. Bu durumda, iki tarafın da biraz daha çaba serf ederek zevk almaları sağlanabilir.

Acele etmek işlerini zorlaştırır:  

Kadınlar için orgazm neredeyse bir saat ila birkaç dakika arasında bir sürebilir. Ancak seks sırasında hissettiklerine bağlı olarak aceleci davranabilir veya partnerinin aceleci tavırları onu uzun bir orgazm yaşamasından alı koyabilir.

Klitorisin yeteri kadar uyarılmaması:

Birçok kadın, sadece penetrasyon yoluyla orgazma ulaşamaz. Penetrasyona eşlik edecek klitoral uyarılara ihtiyaç duyarlar. Seks sırasında bunu sağlamak pek mümkün olmadığı için, el kullanımı kadınların uyarılması sağlanabilir.

Yakınlık kurmaları önemlidir: 

Kadınlar,  orgazm yaşarken, fiziksel bağlantılardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor olabilir. Partnerleriyle entelektüel ya da duygusal bir bağ onlar için önem taşır. Samimiyetle bütünleşen bir cinsel ilişkide daha fazla cinsel doyuma ulaşacaklardır.

Zihinsel olarak orada olmayabilirler: 

Bazen düşüncelerde kaybolma durumları yaşadığımız olur. Böyle bir durumda, hareketlerimiz amaçsızlaşır; yaptıklarımıza tam olarak kendimizi veremeyiz. Benzer durum seks için de geçerli; zihinsel yorgunluk orgazm olma şansını düşürür.

Kendi orgazmları konusunda endişelidirler: 

Aslında bu, hem kadınları hem de erkekleri etkileyen bir tutumdur. Kendi orgazmı üzerine düşünmek, seks sırasında kendini verememeye ve baskı, stres altında hissetmeye sebep olur. Hiçbir yararı olmayan bu düşünceyi terk edip akış içerisinde devam etmek orgazm olmayı da kolaylaştırır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media