Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Aldatılma fikriyle başa çıkmanın yolları

29 Aralık 2017  //  Ayrılık  //  Yorum Yok   //   430 Kez Görüntülendi

Aldatılmak çoğu kişi için bir travma şeklinde yaşanabilir. Aldatılmayı atlatma konusunda yardımcı olacak düşüncelere bu yazıda yer veriyoruz.

Aldatılmak kişinin başta hem kendisine hem başkalarına olan inancını zedeleyen bir durum. Fakat bu duygusal yaralanmanın sizi tamamen altüst etmesine izin vermeyin.

Ne olursa olsun aldatıldığınız için kendinizi suçlu bulmayın

Bunu yapmak başta zor olabilir. Fakat bu konuda  kendinizi suçlu bulmayı bırakmalısınız. Aldatan kişi bir takım sorunları olan kişidir. Kendi sorunlarını aşamayıp ilişkisinde dikkatsizce davranmıştır. Bu yüzden size yararı olmayan düşüncelerden uzak durun ve karşınızdaki insanın hata yapabileceğini görün.

Etrafınızda sizi seven insanlar var

Düşüncelerinizi aldatma konusuna odaklamaktansa, sevdiğiniz ve sizi seven insanların varlığını anımsayın. Mümkün olduğunca birlikte olmaktan keyif aldığınız vakit geçirin. Böylece kendinize olan güveninizin yavaş yavaş yerine geldiğini göreceksiniz.

Hayatta sahip olduğunuz tutkularınızı kenara bırakmaktansa, sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü kendinizi daha iyi hissetmek için sizi siz yapan şeylere ihtiyacınız var. Eğlenceli şeyler yapmaktan ve planlarınıza arkadaşlarınızı da dahil etmekten çekinmeyin. Harika zaman geçirmekten kendinizi alı koymayın.

İyi hissetmeye odaklanın

Başkalarına mutlu görünmek için uğraşmak oldukça yorucu olacaktır. Bunun yerine gerçekten iyi hissetmeye odaklanın. Bu başta kulağa garip gelse de aslında kısa bir süre sonra öyle olmadığını görebilirsiniz. Başkalarının ne düşündüğü fikri, sizi ancak siz izin verdiğiniz müddetçe üzebilir

Eğer ihtiyacınız varsa yardım alabilirsiniz 

Aldatılma fikriyle başa çıkmak başta çok zor görünebilir. Böyle bir durumda alacağınız profesyonel bir yardım, sizi daha sağlıklı bir bakış açısına kavuşturabilir. O yüzden ne yaparsanız yapın, kendiniz için en iyi olanı yapmaktan çekinmeyin.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media