Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

İlişkilerinizde gerçekçi beklentilere sahip olmanın 7 yolu

18 Ocak 2018  //  Aşk  //  Yoruma Kapalı   //   1992 Kez Görüntülendi

Bir ilişki için beklentileriniz ne kadar yüksekse, “o kişi”yi bulmak o denli zorlaşır. İlişkilerinizde daha gerçekçi beklentilere sahip olmanız için okumaya devam edin…

Bir ilişkiden beklentilerinizin neler olduğunu bilmek ve bunları yönetmek mutluluğunuzun anahtarı olacaktır.

Eğer ilişkilerinizin yolunda gitmesini istiyorsanız, gerçekçi olmayan beklentilerinizi elemeyi düşünmelisiniz. İşte, yeni erkek arkadaşınızla birlikteliğinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için yapmanız gerekenler…

Onu gerçekten önemsiyorsanız, kusurlarını kabul edin

İnsan olarak, kusurlarımız olur ve birlikte vakit geçirdiğimiz insanların zaman içerisinde gizli kalmış kusurlarını da görmeye başlarız. Sevgilinizin kusurları zaman içerisinde belirginlik kazanırsa, bu durumdan korkmayın. “Mükemmellik” fikrine çok fazla odaklanmak, kendinize ve de erkek arkadaşınıza haksızlık etmenize, aranızdaki yakınlığın bozulmasına sebep olur. Halbuki birbirlerinin kusurlarını bilmek ve ona göre davranmak ilişki içerisinde atılması gereken önemli bir adımdır.

Karşılaştırma yapmayın

Yeni sevgiliniz ve eski erkek arkadaşınız arasında karşılaştırma yapmaya başladığınız an, kendinize gerçekçi olmayan beklentiler yaratırsınız. Böylece, birlikte olduğunuz kişiyi kafanızda zorla belirli kalıplar içerisine sokarsınız;  onunla olan birlikteliğinizi kısır döngüye girer; ve sonucunda; yeni erkek arkadaşınızla yaşayacağınız potensiyel aşkınız zarar görmeye başlar.
Sizi belki de çok şaşırtacak yeni bir aşka, artık hayatınızda olmayan biri yüzünden sırtınızı dönmeyin.

 

İşleri ağırdan alarak, ona baskı yapmaktan kaçının

Bir ilişki içerisine sürüklenmek mi yoksa gerçekten ilgilendiğiniz bir ilişki için uğraşmak mı? Bu soruyu önce kendinize sorun.

Eğer cevabınız ikinciden yanaysa, o zaman emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir. Gerçekten hoşlandığınız bir kişi ile olmayı düşünürken, işleri ağırdan alırsınız. Onun sizi tanımasına ve sizin de onu tanımasına fırsat verirsiniz. Kısa süre içerisinde oluşan “hoşlantı” rüzgarından böylece etkilenmez ve ona gerçekten hissetmediğiniz sözleri söyleme hatasına düşmezsiniz.

 

Onda aradığınız olmazsa olmaz özellikler tam olarak ne?

Erkek arkadaşınızda ilk olarak aradığınız: ilgili, önemseyen ve iletişim kurabildiğiniz biri olup olmamasıdır. Bunun haricinde, sizin kendi kişisel “olmazsa-olmaz” özellikler diye aradığınız şeyler olabilir. Ancak bu listeyi çok fazla uzun tutmak, belki de sizi şaşırtacak harika bir ilişkiyi henüz başındayken sonlandırmak olacaktır.

Bu durumda, kendinize neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu sorun ve olmazsa olmaz dediğiniz şeyler sizi ne kadar etkiliyor farkına varın.

Farklılıklarınız olduğunu kabul edin

Karşıtlıklar birbirini çeker mi yoksa sadece bir ilişkide sorunlara mı neden olur?

Belki de erkek arkadaşınız, kendisine ait bir alana gereksinim duyacaktır. Size de onun bu durumu anlamsız gelebiliyor olabilir. Ancak, onun için önemli olduğunu sezinlediğiniz şeyler konusunda ısrarcı olmayın. Hepimiz birbirimizden farklıyız ve farklılıklar birbirimize zarar vermediği sürece yaşanıyor olmalı.

Kolay olmayacağını kabul edin

Bir ilişkide mutlu olmanın yolu, problemli zamanların da varlığını kabul etmekten geçer. Mutlu sonla biten filmler oldukça yanıltıcıdır. Çünkü her ilişkide, zamanla, öngörülemeyen sorunlar oluşur.

Başlangıçta sizin ve erkek arkadaşınızın birbirinize dürüst davranıp ilişkinizden neleri beklediğini söylemeniz, ilişkinizin bağışıklığını ileride yaşanacak problemlere karşı arttırmış olur.

İlişkinizin gerçekten bir yere gidiyor olduğunu bildiğiniz sürece, zorluklara birlikte göğüs germek keyifli olacaktır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media