Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Erkekler neden güçlü kadınlardan korkar?

05 Ocak 2018  //  Aşk  //  Yoruma Kapalı   //   598 Kez Görüntülendi

Erkekler her ne kadar kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kadınlardan hoşlandıklarını dile getirse de bu durumun onları korkuttuğu bir gerçektir. Peki neden erkekler güçlü kadınlardan uzak durmaya çalışır? Erkekler neden güçlü kadınlardan korkar?

Nasıl davranması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmazlarGüçlü kadınlar asla ne yapması gerektiğinin söylenmesinden hoşlanmazlar çünkü her zaman davranışlarının kendilerine göre bir sebebi ve mantıklı bir açıklaması vardır. Bu yüzden onlara ne yapılması gerektiği söylendiğinde tepki alabilirsiniz. Unutmayın, bir öneri vermek ile emir vermek arasında fark var.

Entrikalı oyunlara ihtiyacı yoktur

Güçlü kadınların dolambaçlı ve entrikalı oyunlara ayıracak zamanı olmaz. Onları asla arkanızdan iş çevirirken bulamazsınız. Üstelik entrika sever insanlara da tahammül edemezler. Eğer sizi bir kere entrika çevirirken yakaladıklarında ilk yapacakları sizi hayatlarından çıkarmak olur. Güven güçlü kadınların hayatında en önemli şeydir. Bir kere kırıldığı zaman asla geri gelmez.

Kendilerini gizlemezler

Birçok insan kendileri hakkındaki bazı gerçekleri kabul edemez, bu yüzden de ona yanlış davranışları söylendiğinde tepki verir. Fakat güçlü kadınları bu yüzden kızarken görmeniz neredeyse imkansızdır. Onlar kendileri ile yüzleşir ve yapıcı olan her eleştiriye açıktırlar. Kendileri hakkında bu kadar açık ve net oldukları için etrafındaki insanların da kendilerini bulmasında yardımcı olurlar.

Koşulsuz severler 

Birçok insan böyle bir sevgiyle nasıl yaşayacağını bilemez ve terk edip gider. Fakat güçlü bir kadın sevdiği erkeğin hayatından çıkmasını izlemek o kadar da tahammülsüz bir şey değildir. Çünkü güçlü bir kadın önce kendi değerini bilir.

Sizi beklemek zorunda hissetmez

Eğer onlara hak ettiği ve istediği değeri vermezseniz sizi terk ettiklerinde şaşırmamanız gerekir. Güçlü kadınlar saygı duyulmadığı ve ikinci plana atıldığı bir ilişkiyi asla kabul etmezler.   Onların kafasında tek bir yol vardır. Ya hayatında varsınızdır, ya da yoksunuzdur. Tabii ki hayatından çıktığınızda üzülecektir ama onu güçlü yapan şey de zaten budur. Nasıl atlatacağını bilir.

Hayatla nasıl başa çıkacaklarını bilirler 

Güçlü karakterli kadınlar hayat onlara ne sunarsa sunsun üstesinden geleceklerini bilirler. Bu yüzden insanlara korkutucu gelirler. Fakat insanların korkmakta haklı. Güçlü bir kadının saklayacak pek fazla şeyi yoktur, ne görüyorsanız öyledir.

Yalana tahammül edemezler

Güçlü kadınların tolere edemeyeceği tek şey birinin onlara yalan söylemesidir. Bu yüzden hayat arkadaşlarının sözüne güvenilir kişiler olmasını isterler. Eğer bir şekilde yalan söylediğiniz hissedilirse, büyük bir hayal kırıklığı yaşarlar. Bu hayal kırıklığından kurtulmanın tek yolu ise sizi hayatlarından çıkarmaktır.

Yalan söylediğinizi hemen anlarlar

Güçlü ve hayatının anlamı dürüstlük olan bu kadınlara yalan söylemeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü o yalan söylediğinizi bir şekilde hissedecektir. Evet insanız ve hata yapabiliriz ve güçlü kadınlar bu durumu anlayabilecek kadar olgundurlar.  Yalana başvurduğunuz takdirde çözüm bulabileceğiniz bir sorunu asla çözemeyeceğiniz bir probleme çevirmiş olmaktan başka bir şey yapmazsınız.

Ne istediğini bilir ve isteklerinin peşinden gitmekten korkmazlar

Güçlü kadınlar istediklerini almak için her şeyi yaparlar ve bu isteklerini dile getirmekten korkmazlar. Bu yüzden de çevres ve özellikle erkekler için göz korkutucu görülürler. Güçlü kadınlar asla itaat etmezler.

Kimseye ihtiyaçları yoktur

Birçok erkek onlara ihtiyaç duyulmasından hoşlanır. Sevdikleri kadın için bir savaş vermek onları o kadar mutlu eder ki kadınların da onları bu yüzden sevdiğini düşünürler. Fakat bu durum güçlü ve bağımsız kadınlar için tamamıyla yanlıştır. Güçlü ve bağımsız olan kadınlar asla ve asla bir erkeğin onların verdiği savaşı kazanmasını istemez.

Eğer bir problemi varsa, kendi başına çözecektir. Bir kurban gibi veya kendini savunamayan biri gibi görülmek onlar için kabul edilemez bir şeydir. Bu yüzden onlar bir şeyi ben hallediyorum dediklerinde, halledeceklerdir.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media