Hakkımızda |

Reklam |

Künye |

İletişim

Aşkınızı taze tutmanın yolları

19 Ocak 2018  //  Aşk  //  Yoruma Kapalı   //   2006 Kez Görüntülendi

Genellikle herkes tarafından bilinen evlilik aşkı öldürüyor lafı tamamen gerçek dışıdır. Aşkınız yavaş yavaş tükeniyorsa buna neden olan evli çiftlerdir. Sevgililik döneminizdeki gibi kendinize vakit ayırmayı denemelisiniz.

Evliliğiniz boyunca kendinize vakit ayırmalısınız ve sevgili olduğunuz dönemdeki gibi aşkınızı sıcak tutmanın yollarını öğrenmelisiniz.

Önceliğiniz eşiniz olmalı

Evlilikte öncelikler oldukça önemlidir. Aşkınızı ayakta tutmak istiyorsanız önceliğiniz hayat arkadaşınız yani eşiniz olmalıdır.Hayata dair planlar kurarken ve kararlar alırken birlikte düşünmeniz önemli bir adımdır. Böylelikle eşiniz ve siz birbirine verdiğiniz değeri gösterebilme fırsatı bulursunuz.
Yıllar geçtiği halde hala değerli olduğunu hissetmek, insanlar için çok özel bir duygudur ve ilişkinizi güçlendirecektir.

Eşinizle vakit geçirin

Eşinizle vakit geçirmek için farklı durumlar yaratabilirsiniz. Bir gece eve geldiğinizde televizyonu bırakarak bütün gece sohbet edebilir ve birbirinizin gün içindeki stresini üzerinizden alabilirsiniz. Sohbet etmek yerine beraber bir film izleyebilir ya da oyun da oynayabilirsiniz. Böylelikle birbirinizden daha da keyif alacaksınız ve aşkınızı ayakta tutmuş olacaksınız.

Ona küçük hediyeler alarak mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Maddi tarafı büyük olmayabilir fakat eşiniz düşünceliliğiniz için çok mutlu olacaktır. Alamıyorsanız bile elinizdeki imkanlarla hediye yapabilirsiniz. Örneğin; pasta seviyorsa evde pasta yapıp durup dururken mumları üfletebilirsiniz.

Birbirinizi dinleyin

Birbirinizi dinlemek,ilişkinize büyük katkılar sağlayacaktır. Eşiniz size bir şeyler anlatırken dinliyormuş gibi yapmayın, konuştuklarını anlayarak dinleyin ve ona mantıklı bir şekilde cevap verin. Bir sonraki konuşmanızı olumlu etkileyecek bu durum,ilişkinizi iyiye götürmek açısından oldukça önemli adımlar arasında yer almaktadır.

Dışarı çıkın

En az haftada bir kere dışarı çıkarak sevgiliyken yaptığınız aktiviteleri yapmanız aşkınızı canlandırmak için önerilmektedir. Evde bir kahve içeceğinize her zaman gittiğiniz bir mekâna giderek kahve için ya da evde film izlemek yerine sinema ve tiyatroya gitmek için dışarı çıkın. Böylelikle eve kapalı kalma hissinden kurtulabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla plan yapın

En yakın arkadaşlarınızla plan yaparak eski günlerdeki gibi buluşmalısınız. Böylelikle sürekli baş başa kalmamış olacaksınız ve arada birbirinize nefes vermiş olacaksınız.Kadınlar kız arkadaşlarıyla yemek yemeğe giderken erkekler de kendi arkadaşlarıyla maç izlemeye çıkabilirler. Bu aktiviteler, çiftlerin kendilerine vakit ayırmalarını sağlar ve tekrar bir araya geldiklerinde daha keyifli bir iletişim ortamı doğurur.

Tatil yapın

Özellikle ayda bir kere hafta sonu yakın bölgede farklı yerlere kaçabilirsiniz. Bu hem sizin için heyecan verici olacak hem de yeni yerler görmüş olacaksınız. Unutmayın, yeni yerler yeni anılar demektir. Anılar da bir ilişkinin yapı taşlarındandır.

MODA
Trendler
Defileler
Aksesuarlar
Çocuk Modası
Alışveriş
modalives
GÜZELLİK
Cilt Bakımı
Makyaj
Saç Bakımı
Estetik
Kozmetik
modalives
SAĞLIKLI YAŞAM
Beslenme
Diyet
Spor
Kişisel Gelişim
Gezi
Kadın Sağlığı
Çocuk Bakımı
Kariyer
modalives
AŞK/İLİŞKİLER
Aşk
Cinsellik
Ayrılık
Evlilik
Nerede Evlensek ?
Erkekler
modalives
KÜLTÜR &EĞLENCE
Dizi
Sinema
Yabancı Sinema
Kitap
Konser & Müzik
Festivaller
Galalar
Tiyatro
Sergi & Müze
Eğitim
modalives
MAGAZİN
Dünyadan
Ünlüler
Kırmızı Halı
Röportaj
Hakkımızda  |   Reklam   |    Künye   |    İletişim   |    E-Posta   |    ComedyCast
Copyright 2016 © Tüm Hakları Saklıdır İzinsiz Kullanılamaz Designed by We Are Media