Sütyen Seçme Sanatı

27 Aralık 2017  //  Alışveriş  //  Yorum Yok   //   495 Kez Görüntülendi

Sütyen seçmek… Hemen hemen her kadın, 14-15 yaşından itibaren sütyen seçme konusunda araştırma yolculuğuna başlar. Bu araştırma yolculuğu, 20’li yaşlara gelip de vücut gelişimi tamamlanıncaya kadar sürer. Sonrası mı? Esasında sütyen seçme yolculuğu hiç bitmez, sadece zorluk derecesi azalır. Kilo değişimleri, modanın sundukları ve kullanım ihtiyaçları yeni seçimler yapmaya yol açar. Gündelik hayatta kullanılan sütyen başka, dekolte kıyafetle uygun olan sütyen başka…

Asıl önemli olan, bedeninize en doğru şekilde uyan sütyen. işte o bambaşka. Sütyen seçmek bir sanat ve her kadının sütyen seçme sanatında başarıya ulaşması gerektiğine inanıyoruz. O zaman gelin birlikte sütyen seçme sanatına giden yollarda yapılan yanlışları ortaya çıkaralım ve yerine doğru seçimleri koyalım.

1) Sütyen bedeni nasıl seçilmeli?

Sütyen kullanımı konusunda zaman zaman şahit olduğumuz bir yanlış var. Sütyen seçerken, bir küçük beden tercih eden, “Sütyenim beni sımsıkı sarmalı.” diyenler oluyor. Sütyeninizin sizi sıkı bir şekilde sarması aslında hiç doğru değil. Sütyenin tüm gün üzerinizde olduğunu düşünürsek, küçük ve sıkan sütyenler, hem cildiniz hem de dolaşım sisteminiz için iyi bir seçim olmaz. Eve girer girmez sütyeni çıkarmak istemenin bir nedeni de, o sütyenin sizi çok sıkması olabilir. Her sütyen alışverişinizde yeniden ölçülerek alışveriş yapmak önemli.

sütyen bedeni nasıl seçilmeli

2) Büyük göğüsleri küçültmek için…

Göğüslerini küçük göstermek için çokça çaba sarfetmiş kadınlar buraya! Bu sırrı henüz keşfetmediyseniz, bizden duyun lütfen: Büyük göğüsleri birkaç beden küçük göstermek için en doğru seçim, “minimizer” etkili sütyenler ve toparlayıcı etkili sütyenler. Göğüslerinizi en doğru şekilde toparlayan, omuz askısı ve sırt bandı rahat olanlar bu modeller. Büyük göğüsleri küçük göstermek için küçük bedenli ya da küçük kaplı sütyenler tercih etmek son derece yanlış. büyük göğüsleri küçültme

3) Sırt bandı yukarı doğru tırmanıyorsa…

Maalesef ki, pek çok kadın sütyeninin sırt bandı yukarı doğru tırmanıyorsa doğru bir seçim yaptığını düşünüyor. Bant yukarı tırmandıkça, sıkı ve göğüslerini dik tutan bir sütyen yakaladıklarını düşünüyorlar. Ancak, göğüslerde o dik tutma etkisini yapan şey kesinlikle sırt bandı değil. Sütyeninizin sırt bandı düz olduğunda, doğru sütyene bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

4) Kaplar alfabesi

Göğüslerinizin hacmi, doğru sütyen seçimine giden yolda önemli bir kriter. Sırrı hemen verip, bir sonraki maddeye geçiyoruz: Göğüsleriniz, sütyen kaplarını tam olarak doldurmalı. Kapların içinde boşluk oluşması ya da göğüslerinizin kaplardan taşması gibi hatalara düşmeyin.sütyen kapları

5) Omuz askılarının ince ayarları

Sütyen seçme sanatında son adımlardayız! Bedeninize uygun, göğüslerinizin kapları tam doldurduğu, sırt bandı düz bir sütyen bulduysanız, omuz askılarına geçebiliriz. Dünyanın en rahatsız edici hisleri hakkında bir kitap yazılsa, durmadan düşen sütyen askısının verdiği rahatsızlık kitapta yerini alırdı. Düşününce bile insanın içi sıkılıyor. O zaman o omuz askılarının boyunu ayarlamayı ertelemeyin. Her iki askının da aynı boyda olduğundan emin olun ki, göğüslerinizin görünümü değişmesin.

Ayar yaparken, askıları çok da kısaltmayın. Omuzlarınızı acıttığı anda, çok kısa tuttuğunuzu anlayacaksınız zaten.

Sütyenler kadınların vazgeçilmezi. Hem konfor, hem görünüm, hem de sağlık kriterlerini es geçmek mümkün değil. İşte bu sebeplerle her kadının sütyen seçme konusunda bir sanatçı olması gerektiğini düşünüyoruz.